XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy

XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Podczas panelu dyskusyjnego „Czy nowe technologie zabiją czy uratują kulturę?” (Fot. Eugeniusz Sało)Jak pomóc sobie, pomagając innym?
Kolejny panel dyskusyjny toczył się na temat współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi (NGO). Jak działają NGO w Polsce, Niemczech, Francji, Rosji i Ukrainie? Jakie przewagi mają NGO-sy państw Unii Europejskiej? Na co powinni robić stawkę NGO-sy?

– Bardzo ważne jest żeby organizacje pozarządowe starały się przejąć pomoc socjalną; kształcić młodych ludzi, którzy mogliby tworzyć bardziej opiekuńcze społeczeństwo, – powiedziała prezes towarzystwa „Niemcy-Polska-Ukraina” Barbara Maria Monheim.

– Młodzi ludzie coraz bardziej interesują się światem i tym co ich otacza. Chcą być obywatelami świata. Chcą brać udział w globalnym rozwoju.

 

Czasami ten rozwój jest w zasięgu ręki tylko potrzebne jest zaangażowanie, praca i środki. – powiedział warszawski korespondent gazety „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Konrad Schuller.

– Prowadzenie NGO na Ukrainie wymaga ogromnej cierpliwości, długiego oddechu i znowu cierpliwości. Ale jest gwarancja, że takie działanie zakończy się sukcesem, – mówi prezes towarzystwa „Niemcy-Polska-Ukraina” Barbara Maria Monheim, która zajmuje się przybliżeniem do Europy i demokratyzacją społeczeństwa ukraińskiego. – Obecnie, kiedy mamy sukces, mamy ukraińskich sponsorów, rząd i miasto, które nas wspiera, wszyscy widzą jakie to jest ważne.

Eugeniusz Sało

Tekst ukazał się w nr 17 (165) 14–27 września 2012


Czytaj też:

Przesłania XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy


Programy kulturalne Forum Ekonomicznego w Krynicy

 

Wywiad z Zygmuntem Berdychowskim, przewodniczącym Rady Programowej Forum


Wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim, prezydentem RP w latach 1995-2005


Wywiad z prezesem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Longinem Komołowskim


Teraz wszystko zależy od młodych liderów


Klucze do Białego Słonia


Wyszywaniuk: Utwórzmy Instytut Karpat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X