Energetycy ze Lwowa na Jasnej Górze

Energetycy ze Lwowa na Jasnej Górze

Energetycy ze Lwowa już po raz piąty wzięli udział w corocznej ogólnopolskiej pielgrzymce do Częstochowy, duchowej stolicy Polski.

W bieżącym roku odbyła się już XXVII ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę. W ciągu dwóch dni energetycy z całej Polski wspólnie z gośćmi byli świadkami wydarzenia duchowego i wspólnej modlitwy o zdrowie i Boże błogosławieństwo w nielekkiej i odpowiedzialnej pracy energetyków. Wspólna modlitwa zjednoczyła pielgrzymów w jedna rodzinę.

Pielgrzymka rozpoczęła się od katedry częstochowskiej na Jasną Górę. Na czele pielgrzymów szli kierownicy kompanii energetycznych z całej Polski z pocztami sztandarowymi swoich firm. Pole przed klasztorem, zapełnione pielgrzymami, robiło niezapomniane wrażenie swoimi rozmiarami, barwami sztandarów każdej z kompanii energetycznych. Pielgrzymka zbiegła się z Dniem Energetyka, który obchodzony jest w Polsce 14 sierpnia. Patronem energetyków jest św. Maksymilian, wspominany tegoż dnia.

Polskich energetyków z kompanią „Lwówenergo” już od 15. lat wiąże partnerska współpraca. W ubiegłym roku przedstawiciele duszpasterstwa energetyków z Polski wzięli udział w pielgrzymce lwowskich energetyków do Ławry w Uniowie.

Igor Głuszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X