Otwarto nowy terminal lotniczy przed Euro 2012!

Otwarto nowy terminal lotniczy przed Euro 2012!

Dzisiaj prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oraz szef UEFA Michael Platini otworzyli nowy terminal pasażerski im. Daniela Halickiego na lwowskim lotnisku.

 

Rankiem, na lwowskim stadionie Arena Lwów, Michel Platini, przewodniczący UEFA, który przybył do Lwowa przedwczoraj i zanocował w hotelu Leopolis, przeprowadził obrady koordynacyjne z udziałem wicepremiera, ministra infrastruktury Ukrainy Borysa Kolesnikowa, prezydenta Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej Ukrainy Grigorija Surkisa, dyrektora Turnieju UEFA Euro 2012 na Ukrainie Markijana Łubkiwskiego, dyrektora organizacyjnego UEFA Martina Kallena, burmistrza Lwowa Andrija Sadowego oraz innych urzędników województwa.

Platini znalazł też kilka minut na spotkanie z dziennikarzami. Był jak zawsze optymistą.

Podczas otwarcia nowego terminalu na lotnisku we Lwowie (Fot. Konstanty Czawaga)

 

„W zasadzie wszystko jest w porządku, pozostały tylko malutkie detale, – oświadczył. – Wszyscy pragniemy doskonałości, ale jeżeli jeszcze jej nie osiągnęliśmy, to jesteśmy już bardzo blisko” – mówił Platini. Wyraził przekonanie, że Euro 2012 będzie udane. Kolejny raz potwierdził, że jest zadowolony ze stadionu we Lwowie. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, wyraził zaniepokojenie z powodu bardzo wysokich cen w hotelach ukraińskich. Kolesnikow zauważył, że właściciele hoteli mogą na tym stracić.

Z Areny Lwów szybko przemieszczamy się na lotnisko, gdzie właśnie przybył prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, żeby razem z szefem UEFA i władzami lwowskimi dokonać uroczystego otwarcia nowego terminalu, budowa którego jest już na ukończeniu. Trwała od 2009 roku. W zeszłym roku w międzynarodowym porcie lotniczym we Lwowie oddano do użytku zmodernizowany i wydłużony pas startowy, który po przebudowie ma 1630 metrów długości.

Uruchomiono również dwie nowe ścieżki kołowania samolotów oraz platformę postojową. Zdaniem Platiniego otwarcie nowoczesnego gmachu lwowskiego lotniska to poważny krok na drodze do modernizacji Ukrainy. „To, co zrobiliśmy na Ukrainie, jest wspaniałe, – zaznaczył Platini. – Dzięki imprezie sportowej rozwija się infrastruktura kraju”. A prezydent Janukowycz po przecięciu wstęgi oświadczył, że jest to kolejne ogromne wydarzenie, związane z przygotowaniami Ukrainy do turnieju piłki nożnej i kolejne zwycięstwo Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X