Janukowycz – będzie Dom Polski we Lwowie

Janukowycz – będzie Dom Polski we Lwowie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz polecił szefowi Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Mychajłowi Kostiukowi rozwiązać problem w sprawie lokalizacji Domu Polskiego we Lwowie. Odpowiednie polecenie wydał w trakcie spotkania z przedstawicielami inteligencji twórczej regionu lwowskiego.

 

Wiktor Janukowycz podkreślił znaczenie kontynuacji polsko-ukraińskiej współpracy, zwłaszcza w dziedzinie kultury, – informuje służba prasowa Prezydenta.

 

Przypomnijmy, że 21 marca 2011 w Przemyślu (Polska), odbyło się przeniesienie Aktu własności „Domu Narodowego” ukraińskiej społeczności miasta.

 

W maju 2011 roku we Lwowie Prezydent Miasta Andrij Sadowy powiedział, że po spotkaniu z polską delegacją podczas otwarcia nowej siedziby Konsulatu Generalnego RP we Lwowie umówiono się co do wyznaczenia budynku na utworzenie centrum kultury „Dom Polski” we Lwowie.

 

We wrześniu Rada Miejska Lwowa poinformowała, że czeka na odpowiedź z Ministerstwa Obrony Ukrainy w sprawie pomieszczenia na ulicy Szewczenki, 3, które zostało zaproponowane do przekazania polskiej społeczności we Lwowie na utworzenie tam Polskiego Domu.

 

Informacja wlasna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X