Czy czyściec i anioły są prawdziwe?

Czy czyściec i anioły są prawdziwe?

52 wyjaśnienia powszechnych nieporozumień na temat wiary katolickiej: „W co wierzą katolicy”

Najnowsza książka wydana nakładem wydawnictwa Biały Kruk pt. „W co wierzą katolicy” autorstwa Karla Keatinga to ważna lektura dla wszystkich, którzy pragną pogłębienia swojej wiedzy oraz szukają odpowiedzi na rozmaite pytania związane z wiarą katolicką. Książka napisana w formie 52 pytań dostarcza przemyślanych odpowiedzi na wiele nurtujących tematów i zagadnień oraz wyjaśnia dysonanse poznawcze, które często się pojawiają w sposobie myślenia katolików. Czy papież może zmienić doktrynę Kościoła? Czy rozwód oznacza ekskomunikę? Jakie uzasadnienie ma spowiedź? Czy istnieje czyścieć? Co w świetle wiary sądzić o aniołach, astrologii czy diable?

Wielu z nas nie zna odpowiedzi na te pytania, a wokół wiary katolickiej narosło sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu rzeczy są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd daleko posuniętymi w dowolności interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej. Czyni to w sposób bardzo przystępny i zarazem niebudzący wątpliwości.

Trzymamy w ręku swoisty poradnik, który nie tylko pomaga dyskutować o wierze katolickiej i tłumaczy, jakie stanowisko zajmować w wielu kwestiach, ale także podpowiada, jak żyć i jak służyć Chrystusowi zgodnie z Jego nauką. Autor zawsze uzasadnia swoje opinie stosownymi argumentami zaczerpniętymi z Ewangelii oraz z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Napisana w bardzo interesujący sposób książka, z wieloma przykładami z naszej codzienności, staje się inteligentnym narzędziem do umocnienia wiary.

Publikacja została wzbogacona 70 ilustracjami nawiązującymi do poruszanych tematów, co czyni przekaz jeszcze sugestywniejszym i przystępniejszym. Lektura dla młodszych i starszych, dla wszystkich, którzy pragną pogłębienia swej wiedzy.

Karl Keating: „W co wierzą katolicy”, wyd. Biały Kruk, 200 str.,format 14 x 20 cm, twarda oprawa. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/w-co-wierza-katolicy

źródło: www.bialykruk.pl

Tekst ukazał się w nr 15 (427), 18 – 30 sierpnia 2023

X