Spotkanie przedstawicieli rządów Polski i Ukrainy jest zaplanowane na 28 marca fot. Twitter, Donald Tusk

Spotkanie przedstawicieli rządów Polski i Ukrainy jest zaplanowane na 28 marca

Według wcześniejszych ustaleń 28 marca w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli polskiego i ukraińskiego rządu. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej premier RP Donald Tusk.

Polski premier odniósł się do zaproszenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na spotkanie na polsko-ukraińskiej granicy.

– Jestem przekonany i powtórzę to jeszcze raz, że w tych trudnych czasach wojny ani Polska, ani Ukraina nie muszą udowadniać sobie czy światu, że jesteśmy w pełni solidarni. I nic się nie zmieni w tej kwestii – zapewnił Donald Tusk.

Zgodnie z ustaleniami, które zapadły podczas wizyty polskiego Premiera w Kijowie, 28 marca w Warszawie odbędzie się spotkanie rządów Polski i Ukrainy. –Rozmowy techniczne i polityczne z Ukrainą – także w sprawach sytuacji na granicy, handlu – toczą się nieustannie – poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP.

Polska od samego początku zaangażowała się w pomoc Ukrainie. Polacy wykazali się niezwykłą solidarnością wobec wschodniego sąsiada. Jednocześnie w tej szczególnej sytuacji dostrzegamy potrzeby polskich rolników.

– Chciałbym, żebyśmy w debacie wewnętrznej, jak i międzynarodowej umieli rozdzielić dwie kwestie. Pierwszą jest bezdyskusyjna pomoc dla Ukrainy w jej wysiłku zbrojnym i to jest nienegocjowalne. I druga sprawa, to jak ochronić polskich rolników i polski rynek przed negatywnymi skutkami liberalizacji handlu, czyli otwarcia granicy na bezcłowy obrót produktami rolnymi – mówił szef polskiego rządu.

źródło: na podstawie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP

Wołodymyr Zełenski zaapelował do polskich władz o przeprowadzenie rozmów na granicy

X