Zwycięstwo w Rzeszowie jest dla mnie fantastyczne… Fot. z archiwum Serhija Łazanowskiego

Zwycięstwo w Rzeszowie jest dla mnie fantastyczne…

25-letni Serhij Łazanowski, aktor i śpiewak z Iwano-Frankiwska, zdobył prestiżową trzecią nagrodę na XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival 2020”, przebiegającym w Rzeszowie.

Zwycięzca do niedawna był aktorem miejscowego Teatru Dramatycznego im. Iwana Franki i prowadzącym w lokalnej telewizji. Po zwycięstwie w konkursie zdecydował poświęcić się wyłącznie karierze śpiewaczej i ma zamiar zostać artystą na skalę europejską.

– Studiuję wokalistykę u pedagog Iryny Batiuk – dzieli się Serhij Łazanowski. – To ona namówiła mnie do udziału w konkursie. Była to dla mnie prawdziwa przygoda, bo dotąd nie brałem udziału w międzynarodowych imprezach. Że zwyciężyłem – to dla mnie rzecz fantastyczna!

Udział w konkursie i trzecie miejsce dla młodego śpiewaka było prawdziwą próbą. Musiał przejść przez kilka etapów eliminacji. W konkursie uczestniczyło 236 utalentowanych wykonawców z całej Europy. Do finału dopuszczono jedynie 15 osób – w tym Serhija.

Fot. z archiwum Serhija Łazanowskiego

Po kolejnych przesłuchaniach młody aktor trafił do ścisłej finałowej szóstki. W finale wykonał własny utwór „W niebie”, który skomponował ze swą profesor Iryną Batiuk. Piosenkę poświęcił ofiarom katastrofy w Teheranie 8 stycznia 2020 roku i wykonał ją po ukraińsku. Treść i wykonanie wywarły wrażenie na renomowanym jury.

– Dzięki temu, iż otrzymałem trzecią nagrodę, mam możliwość zrobienia teledysku do tej piosenki na poziomie zawodowym. Teledysk ten będzie emitowany w polskich programach – mówi wokalista. – Prace nad nim przewidziane są na koniec października. Swój teledysk na tę piosenkę już mam i jest dostępny na kanale Youtube.

Należy zaznaczyć, że zwycięzcą konkursu „Carpathia Festival 2020” jest finalista „The Voice of Poland” Maks Łapiński, który jako nagrodę otrzymał 15 tys. złotych.

Sabina Różycka
Tekst ukazał się w nr 18 (358), 29 września – 15 października 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X