Ze Lwowa do Żurawicy

Ze Lwowa do Żurawicy

Z montażem słowno-muzycznym „Przez Krzyż do Zmartwychwstania” wyruszyli 22 marca do Polski uczniowie i nauczyciele szkoły średniej nr 34 im. Markijana Szaszkiewicza we Lwowie.

– Zaprosiło nas gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy – opowiada dyrektor szkoły Roman Hrynczuk. Dwa lata temu nasze szkoły nawiązały współpracę z myślą o tym, aby zapoznać uczniów z historią, tradycjami i realiami innego kraju. Dzięki spotkaniom w ramach wymiany młodzieży i nauczycieli mamy taką możliwość. Chcemy, aby nasi uczniowie angażowali się również w realizację wspólnych projektów. Efektem tego stała się wymiana doświadczeń i porównanie swoich własnych osiągnięć z opiniami i wynikami szkoły partnerskiej. W taki sposób, budując relacje między nami, nauczymy też młodzież szacunku i zrozumienia.

Podczas ferii zimowych szkoła średnia nr 34 gościła uczniów, nauczycieli i pracowników gimnazjum z Żurawicy wraz z rodzicami. Po zwiedzaniu Lwowa głównym punktem spotkania był koncert pod tytułem „Kolęda jednoczy narody”.

– 20 lutego drużyna sportowa naszych uczniów po raz pierwszy uczestniczyła w corocznym Turnieju Piłki Nożnej im. Roberta Maksyma, który odbył się w Hali Sportowej Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy koło Przemyśla – powiedział Roman Hrynczuk. – Nasze dzieci otrzymały dyplomy i prezenty. Serdecznie dziękujemy. Tym razem podczas pobytu w Żurawicy złożymy naszym partnerom i przyjaciołom życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych i zaprosimy ich na obchody Świat Wielkanocnych w obrządku wschodnim.

Konstanty Czawaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X