Ze Lwowa do Gdańska, Katowic i Dortmundu

Od 26 marca linie lotnicze Wizz Air uruchomiły ze Lwowa trzy nowe kierunki lotów do Gdańska, Katowic i Dortmundu – powiadomiono podczas konferencji prasowej na lwowskim lotnisku.

26 marca, z Gdańska do Lwowa przyleciał pierwszy samolot lowcoasta Wizz Air na pokładzie którego było 160 pasażerów, w tym samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele uczelni oraz instytucji kultury miasta Gdańsk.

W konferencji prasowej wzięli udział mer Lwowa Andrij Sadowyj, dyrektor portu lotniczego Lwów im. Daniela Halickiego Tetiana Romanowska, dyrektor departamentu transportu drogowego i komunikacji lwowskiej obwodowej administracji państwowej Roman Kokotajło, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wicemarszałek województwa pomorskiego Paweł Orłowski, dyrektor portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kłoskowski.

Byli obecni także konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski oraz konsul generalny konsulatu Ukrainy w Gdańsku Łew Zacharczyszyn.

„Tylko 60 minut i z-nad Bałtyku lądujemy we Lwowie” – powiedział w czasie konferencji prasowej prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Prezydent Gdańska podziękował za serdeczne i gorące przyjęcie na lwowskiej ziemi oraz wręczył na ręce mera Andrija Sadowego bursztynowy dźwig gdański jako symbol współpracy.

– Bardzo się cieszymy, że dzisiaj wspólnie możemy zainaugurować to zbliżenie pomiędzy Lwowem a Gdańskiem. Szybsza podróż do Lwowa z Gdańska i z Gdańska do Lwowa pozwoli nam jeszcze mocniej rozwijać współpracę już nie tylko samorządową i administracyjną, ale przede wszystkim gospodarczą, inwestycyjną, turystyczną, a także ważnych ośrodków akademickich – zaznaczył Paweł Orłowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Mer Lwowa Andrij Sadowyj powiedział, że współpraca Lwowa z Gdańskiem zawsze była bardzo dobra, ale dojazd był zawsze bardzo długi. A teraz za godzinę można będzie dolecieć ze Lwowa do Gdańska.

– Cieszę się, że dzisiaj przyleciała duża delegacja, w skład której wchodzą kierownictwo miasta, rektorzy uczelni wyższych w Gdańsku. To okazja do bliższej współpracy i wspólnego tworzenia jutrzejszej zjednoczonej Europy – oznajmił mer Lwowa. Zaznaczył również dynamikę rozwoju lwowskiego lotniska oraz, że Lwów w minionym roku odwiedziło ponad 2,5 mln. turystów.

„Bardzo się cieszę, że wśród nowych kierunków, które otwierają linię lotnicze Wizz Air jest właśnie miasto Gdańsk. Na dzień dzisiejszy mamy już siedem nowych kierunków do Polski. To inspiruje nas bardzo i cieszymy się, że sąsiadujące z nami państwo, Polska, zacieśnia z nami stosunki i mamy takie bliskie relacje i loty. Chcę też powiedzieć, że dodamy jeszcze dwa loty z rozkładu zimowego, i wtedy będziemy mieli razem dziesięć lotów do Polski” – powiedziała Tetiana Romanowska, dyrektor portu lotniczego Lwów im. Daniela Halickiego.

Przypomnijmy, że wcześniej Wizz Air uruchomił ze Lwowa loty do Wrocławia, Berlina i Londynu.

Również przypomnijmy, że lowcoaster Ryanair od października tego roku planuje uruchomić loty ze Lwowa do Warszawy, Krakowa, Dusseldorfu, Memmingenu i Londynu.

Eugeniusz Sało
{gallery}gallery/2018/wizz_air_loty_lwow_salo{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X