XXIII Spotkanie opłatkowe Rodziny Rodzin

20 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Zboiskach we Lwowie odbyło się XXIII spotkanie opłatkowe Ruchu Apostolskiego Rodzina Rodzin, działającego na terenie archidiecezji lwowskiej.

Przybyło około 200 osób ze Lwowa, Mościsk i Połupanówki koło Skałatu, również duchowni i świeccy z RR w Warszawie, którzy od samego początku wspierają ten ruch świeckich na Ukrainie.

Po przywitaniu przez proboszcza parafii ks. Mikołaja Lipitaka rozpoczęto mszę św., której przewodniczył biskup Marian Buczek, senior diecezji charkowsko-zaporoskiej. W swojej homilii wysoko ocenił działalność wspólnot Ruchu Rodziny Rodzin i zaznaczył, że każde takie spotkanie jest radosne. – Nas, rzymskich katolików jest mało na Ukrainie, dlatego musimy trzymać się razem – powiedział hierarcha. Mówił też o potrzebie rozmowy i bliskich relacji, których nie zastąpią kontakty telefoniczne czy internetowe. – Bądźcie razem z Matką Bożą! – wezwał biskup Buczek.

Po wspólnej modlitwie wszyscy przeszli do dolnej części kościoła. Życzenia świąteczne uczestnikom Rodziny Rodzin złożyli: konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, wiceprezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie Teresa Dutkiewicz, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Emil Legowicz oraz goście z Polski.

Liderzy ruchu RR w archidiecezji lwowskiej, Włodzimierz i Halina Wencakowie zostali w tym dniu uhonorowani medalem z okazji 700-lecia Lublina, który w imieniu prezydenta miasta Lublina Krzysztofa Żuka wręczył dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej w Lublinie Krzysztof Stanowski.

Atmosferę świąteczną tegorocznego spotkania opłatkowego tradycyjnie już uświetnił polski chór „Echo” ze Lwowa pod batutą Edwarda Kuca, jasełka w wykonaniu dzieci i zespół młodzieżowy ze Strzałkowic koło Sambora.

Konstanty Czawaga

Fot. Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2018/23_oplatek_lwowska_rodzina_rodzin{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X