Wystawa poplenerowa „Wrzosu”

6 listopada br. w galerii „Własna strzecha” członkowie szkoły plastycznej „Wrzos” udostępnili widzom wystawę poplenerową zatytułowaną „Przyroda – bogactwem Skolego”.

Wystawionych zostało 50 prac. Podczas pleneru, który odbywał się latem br. w tak uroczym zakątku Karpat, jakim jest miejscowość Skole, członkowie szkoły „Wrzos” nabrali sił i ochoty do wyeksponowania tego piękna. W wyniku tego powstało wiele rozmaitych prac – głównie pejzaży górskich. Góry, połoniny, architektura tych terenów zostały uwiecznione na obrazach, w które artyści włożyli całą swą umiejętność, cząstkę serca i pozytyw duszy.

Obrazy zostały wykonane w różnych technikach: olej, tempera, akryl, grafika. Do tworzenia nawet wykorzystano zwykły ziemniak. Poetka Stanisława Nowosad, była zaskoczona i zadziwiona, jakie wspaniałe dzieła można stworzyć tym pospolitym warzywem. Natchnęło to ją do napisania „Ballady o ziemniaku”, która była artystycznym dopełnieniem programu imprezy.

Honorowym gościem wystawy był konsul RP we Lwowie ds. kultury Marian Orlikowski. Wraz z nim przybyli podziwiać prace pracownik placówki konsularnej Karolina Kozioł, prezes Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych Mieczysław Maławski wraz z synem Władysławem.
Słowa pochwały i zachwytu, które usłyszeliśmy od naszych gości, są najlepszą charakterystyką naszej twórczości i zachętą do jej kontynuowania.

Stefania Łabaziewicz
Tekst ukazał się w nr 22 (266) 29 listopada – 15 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X