Wizyta kardynała Kocha we Lwowie

Wizyta kardynała Kocha we Lwowie

8 – 10 czerwca we Lwowie gościł przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kardynał Kurt Koch. Na lotnisku gościa z Watykanu spotkał arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki.

Kardynał Koch zwiedził odnawianą lwowską rezydencję metropolitów łacińskich i razem z abp Mokrzyckim spotkał się z wojewodą lwowskim Wiktorem Szemczukiem. Purpurat wstąpił do mobilnego muzeum Jana Pawła II, które tego dnia znajdowało się na lwowskim Rynku z okazji „Nocy Kościołów” i uczestniczył w modlitwie ekumenicznej w katedrze Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego.


9 czerwca kardynał Koch odwiedził łacińskie Wyższe Seminarium Duchowne i Instytut Teologiczny im. św. Józefa Bilczewskiego w Brzuchowicach koło Lwowa. – Aby uczyć się wiary, dzisiejszy człowiek potrzebuje nie tyle nauczyciela, ile świadka – mówił kardynał Kurt Koch podczas mszy św., której przewodniczył we lwowskiej bazylice metropolitalnej. Mszę koncelebrował biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Leon Mały. W homilii przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan wskazał, że nowa ewangelizacja jest możliwa, jeżeli będzie prowadzona tak, jak to czynił św. Paweł Apostoł. – Model Pawłowy może służyć dla nas przykładem również dzisiaj. Patrząc na świadectwo jego życia, można zrozumieć, jakim powinien być chrześcijanin. Potrzeba świadków, którzy by głosili Ewangelię i miłość Chrystusa. I do tego każdy jest zobowiązany – podkreślił kardynał Koch.

We Lwowie kardynał Koch odwiedził też greckokatolicką katedrę św. Jerzego, Ukraiński Katolicki Uniwersytet i Ławrę Zaśnięcia Matki Bożej w Uniowie, odbył spotkania z duchowieństwem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego oraz z biskupem lwowskim i halickim Filaretem Kuczerowem z Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego.

Tygodniową wizytę na Ukrainie, podczas której odwiedził też Kijów, przewodniczący Papieskiej Rady Popierania Jedności Chrześcijan kardynał Kurt Koch zakończył na Zakarpaciu.

Konstanty Czawaga


Obejrzyj gelerię:
Kardynał Kurt Koch odwiedził Lwów


Czytaj też:

Noce Kościołów we Lwowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X