Naprzód mer, a za nim młodzież

Naprzód mer, a za nim młodzież

Niedawno mer Iwano-Frankiwska Wiktor Anuszkiewiczus wyjechał z wizytą roboczą do polskiego miasta Chrzanowa na zaproszenie burmistrza Ryszarda Kosowskiego.

W ramach dni Chrzanowa odbyło się międzynarodowe spotkanie, w czasie którego omawiano pogłębienie współpracy w dziedzinie turystyki, kultury, oświaty i polityki młodzieżowej. 

W wyniku rozmów osiągnięto porozumienie o wizycie pod koniec czerwca br. 35. młodych działaczy ze stowarzyszenia „Młodzież i władza”. Delegacja młodzieżowa odwiedzi Chrzanów i Kraków, gdzie spotka się z młodzieżą polską, władzami oraz zapozna się z zasadami działania samorządu lokalnego.

– Chrzanów jest miastem partnerskim Iwano-Frankiwska już od dwunastu lat – mówi Wiktor Anuszkiewiczus. – Umowa o współpracy została podpisana w 2001 roku i mamy zamiar ją pogłębiać. Podczas wizyty w Polsce Wiktor Anuszkiewiczus spotkał się Krakowie z marszałkiem woj. małopolskiego Markiem Sową. Na spotkaniu omówiono kwestie dalszego rozwoju współpracy pomiędzy województwem małopolskim i Iwano-Frankiwskiem.

Sabina Różycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X