Witalij Kliczko zapowiedział w telewizji ARD, że będzie kandydował na prezydenta

Witalij Kliczko zapowiedział w telewizji ARD, że będzie kandydował na prezydenta

Lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar Witalij Kliczko w czwartek wieczorem powiedział niemieckiej telewizji publicznej ARD, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich na Ukrainie.

 

„To wielka odpowiedzialność. Ukraina leży mi na sercu. Jestem przekonany, że musimy przeprowadzić reformy. Musimy walczyć o nasze wizje, nasz kraj. Podjąłem decyzję, że będę brał udział” – powiedział Kliczko w programie „Beckmann”, poświęconym w całości sytuacji na Ukrainie. „Będę kandydować” – powtórzył polityk i znany bokser. Prowadzący audycję łączył się na żywo z przebywającym w Kijowie Kliczką.

Kliczko wyjaśnił, że jego politycznym celem jest przekształcenie Ukrainy w państwo, w którym „są miejsca pracy i jest system zabezpieczeń socjalnych”. Wymienił Polskę i Czechy wśród państw, które mogą być wzorem, ponieważ w latach 90. startowały z tego samego poziomu co Ukraina, a obecnie są już w UE i prześcignęły Ukrainę pod względem reform.

Pytany o postulaty demonstrantów, lider Udaru wymienił zwolnienie 15 zatrzymanych osób, ukaranie winnych brutalnej akcji milicji oraz dymisję premiera wraz z całym rządem.”Nie boję się. Bardziej boi się moja żona, moja rodzina. Jestem przekonany, że trzeba walczyć o swoje marzenia” – powiedział Kliczko, zapowiadając, że wraca do demonstrantów, by wygłosić do nich przemówienie.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się w roku 2015. O chęci kandydowania w nich Witalij Kliczko mówił już w październiku.

 

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X