Światełko Pamięci we Lwowie

Światełko Pamięci we Lwowie

Już po raz dziewiąty odbywa się akcja „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego” organizowana przez Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Od godz. 6:30 pracownicy konsulatu i młodzież z Klubu Stypendystów „Semper Polonia” pakowali i rozwozili znicze na poszczególne sektory Cmentarza Łyczakowskiego.

Od godz. 9:00 i aż do zmierzchu każdy chętny może zgłosić się do punktu informacyjnego na terenie cmentarza przy głównym wejściu aby pomóc przy zapalaniu i rozstawianiu zniczy.

Już od rana mogliśmy zobaczyć przedstawicieli polskich organizacji, polskich szkół nr 10 i 24, Polskiego Teatru Ludowego, LKS Pogoń Lwów, młodzież Klubu Stypendystów „Semper Polonia” i innych. Cieszy też, że do akcji włączają się zwykli ludzie, którzy odwiedzają zmarłych ze swoich rodzin i bliskich.

– Każdego roku Polacy ze Lwowa organizują piękną akcję ustawiania zniczy na wszystkich mogiłach niezależnie od narodowości, wyznania czy koloru skóry, – mówi pan Iwan – Staram się być na cmentarzu i też jakoś pomóc, bo pamięć o zmarłych jest ważną sprawą. Kim byśmy w życiu nie byli, wszyscy wcześniej czy później będziemy tu spoczywać.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji!!!

Eugeniusz Sało


Obejrzyj galerię:

IX Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X