Świąteczny poranek w przedszkolu

Świąteczny poranek w przedszkolu

Mamo, tato! Ja rosnę! Nauczyłem się wierszyka, posłuchajcie – będę opowiadać! Nauczyłam się kroków tanecznych, patrzcie – będę tańczyć!

20 grudnia w przedszkolu nr 48 przy ul. Metrologicznej we Lwowie, dzieci z grupy „Mikrusy” pod opieką wychowawczyń Jolanty Szymańskiej i Eleonory Kapustinej oraz Łesi Wojciechowskiej, która przygotowała oprawę muzyczną, zaprosiły rodziców na świąteczny poranek bożonarodzeniowy i noworoczny. Mikrusy cieszyły się choinką, która została ustawiona dzień wcześniej. Drzewko jest darem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Z Polski przyjechały prezenty, przekazane przez rodziców przedszkolaków z Katowic. Za wszystkie dary serdecznie podziękowała dyrektor Dana Czopyk.

(Fot. Alina Wozijan)Scenariusz corocznej imprezy tym razem był mieszany – jasełka przeplatały się z wierszykami i piosenkami na powitanie Nowego Roku. W tym roku do przedszkola przyszło sporo nowych dzieci, niektóre dopiero zaczynają mówić po polsku, więc taki występ dla nich był okazją do zaprezentowania sukcesów również w opanowaniu języka.

Występy dzieci należą do pierwszych sukcesów małego człowieczka, jego wychowawców i rodziców. Poranki świąteczne są świetną okazją do pokazania, jak dziecko rozwija swoje umiejętności w wyrażaniu uczuć poprzez deklamację, poruszanie się po sali wśród innych dzieci, poczucie muzyki i rytmu. Przeżycia i sukcesy tych młodszych i tych starszych zostały utrwalone na pamiątkę na zdjęciach.

Alina Wozijan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X