Małgorzata Gosiewska u Polaków w Kijowie

Małgorzata Gosiewska u Polaków w Kijowie

W środę Kijowskie Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie Polaków „Zgoda” obchodziło 20-lecie działalności. Na uroczystość przybyła posłanka Małgorzata Gosiewska i Konsul Generalny RP Rafał Wolski oraz prezes Związku Polaków na Ukrainie Antoni Stefanowicz.

– Chciałam państwu życzyć wszelkiego dobra, miłości, czułości na co dzień, ale przede wszystkim, żeby te święta były w gronie najbliższych, pełne optymizmu, żeby ten zbliżający się rok był dobrym rokiem dla państwa, dla Polaków, ale i dobrym rokiem dla Ukrainy, żeby przyniósł zmiany, o które tak wspaniale, dzielnie wszyscy walczą. – mówiła Małgorzata Gosiewska do zebranych w kijowskiej restauracji Feniks. Pani poseł dostała w prezencie szalik z napisem Ukraina.

Konsul Rafał Wolski złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz z okazji 20-lecia Stowarzyszenia „Zgoda”. – Dwadzieścia lat to jest bardzo piękny wiek. Życzę „Zgodzie”, żeby rozwijała się, żeby była piękną kobietą, tak jak jest teraz piękną dziewczyną.

Do kijowskiej restauracji Feniks przybyło około 40 osób, członków i sympatyków stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia Wiktoria Radik wręczyła dyplomy najbardziej zasłużonym działaczom „Zgody”. Wśród obecnych był też ks. Arkadiusz z parafii św. Mikołaja w Kijowie. Goście podzieli się opłatkiem i śpiewali kolędy.

Posłanka Małgorzata Gosiewska spędziła ponad tydzień na Majdanie. Uczestniczyła w protestach przy barykadzie na placu Michajłowskim, gdzie prawie nie docierają media. Wśród protestujących krąży już opowieść o „deputowanej, która śpi na podłodze w Centrum Prasowym”.

Wojciech Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X