We Lwowie zaostrzona kwarantanna do 19 kwietnia

We Lwowie zaostrzona kwarantanna do 19 kwietnia fot. slovoidilo.ua

Do 19 kwietnia we Lwowie i w obwodzie lwowskim została przedłużona zaostrzona kwarantanna. Poinformował o tym mer Lwowa Andrij Sadowyj. Zamknięte nadal będą m.in. szkoły, restauracje oraz placówki kultury. Nowe ograniczenia wynikają z gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni oraz brakiem wolnych łóżek w szpitalach.

We Lwowie, który od 25 marca jest „w strefie czerwonej”, transport miejski nadal będzie działał w trybie przewozów specjalnych. Przedszkola będą pracować w trybie regularnych grup dla dzieci, których rodzice pracują nie online. Szkoły nadal będą prowadzić nauczanie w trybie zdalnym, restauracje pracować wyłącznie na wynos. Zabroniono także organizacji imprez masowych.

Po 12 kwietnia, na podstawie monitoringu sytuacji epidemiologicznej, komisja podejmie decyzję o możliwości otwarcia sklepów handlujących artykułami przemysłowymi, targów oraz letnich tarasów na otwartym powietrzu. Również komisja rozważa pójście do szkół uczniów szkoły początkowej, czyli klas 1-4.

„Czerwoną strefą” na Ukrainie zostało objętych w sumie już jedenaście obwodów. W ciągu ostatniej doby wykryto prawie 20 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, 464 osoby zmarło. Od końca lutego pierwszą dawkę szczepionki otrzymało tylko ponad 300 tysięcy obywateli.

Eugeniusz Sało

X