We Lwowie zaostrzona kwarantanna do 19 kwietnia fot. slovoidilo.ua

We Lwowie zaostrzona kwarantanna do 19 kwietnia

Do 19 kwietnia we Lwowie i w obwodzie lwowskim została przedłużona zaostrzona kwarantanna. Poinformował o tym mer Lwowa Andrij Sadowyj. Zamknięte nadal będą m.in. szkoły, restauracje oraz placówki kultury. Nowe ograniczenia wynikają z gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni oraz brakiem wolnych łóżek w szpitalach.

We Lwowie, który od 25 marca jest „w strefie czerwonej”, transport miejski nadal będzie działał w trybie przewozów specjalnych. Przedszkola będą pracować w trybie regularnych grup dla dzieci, których rodzice pracują nie online. Szkoły nadal będą prowadzić nauczanie w trybie zdalnym, restauracje pracować wyłącznie na wynos. Zabroniono także organizacji imprez masowych.

Po 12 kwietnia, na podstawie monitoringu sytuacji epidemiologicznej, komisja podejmie decyzję o możliwości otwarcia sklepów handlujących artykułami przemysłowymi, targów oraz letnich tarasów na otwartym powietrzu. Również komisja rozważa pójście do szkół uczniów szkoły początkowej, czyli klas 1-4.

„Czerwoną strefą” na Ukrainie zostało objętych w sumie już jedenaście obwodów. W ciągu ostatniej doby wykryto prawie 20 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, 464 osoby zmarło. Od końca lutego pierwszą dawkę szczepionki otrzymało tylko ponad 300 tysięcy obywateli.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X