Warsztaty dziennikarskie we Lwowie

Warsztaty dziennikarskie we Lwowie

Emilia Borkowska i Mirosław Rowicki (Fot. Maria Basza)Doświadczeniem tworzenia reklamy w różnych mediach podzielił się z uczestnikami szkolenia Paweł Piszczek. Przedstawił to na podstawie pracy dla Forum Ekonomicznego w Krynicy. Opowiedział, jak z latami zmieniało się podejście do tej imprezy w kręgach politycznych i biznesowych w Polsce. O tym, jak inne miasta, wzorując się na Krynicy, zaczęły organizować podobne imprezy u siebie. Od organizatorów krynickiego forum wymagało to dodatkowych zabiegów, aby uczynić tę imprezę bardziej atrakcyjną, przyciągnąć jak najwięcej uczestników z głośnymi nazwiskami ze świata polityki czy biznesu. Te działania wymagały wzmożonej działalności informacyjnej i organizacyjnej.

Podzielił się też doświadczeniem z organizacji służby informacyjnej na samym forum, organizacji spotkań, dyskusji, paneli i konferencji prasowych w czasie jego trwania. Były to bardzo cenne informacje i doświadczenia, z którymi dziennikarze na Ukrainie nie stykają się na co dzień, ale już posiedli wiedzę na ten temat, która może okazać się przydatną w przyszłości.

Bardzo interesującą była też informacja o, organizowanym zaraz po Forum Ekonomicznym, Biegu Krynickim. Jest to impreza mająca na celu promocję walorów wypoczynkowych Krynicy, dająca możliwość miłego spędzenia czasu całymi rodzinami. I tu okazuje się, że organizacja takiej rekreacyjnej imprezy wymaga wielu wysiłków i skrupulatnych przygotowań, ma również swoje tajniki. Ale takie doświadczenia przychodzą w trakcie pracy i dobrze, że nadarzyła się możliwość poznania organizacji takiego rodzaju imprez „od kuchni”.

Na zakończenie podsumowano oba etapy szkoleń. Uczestnicy wypełnili ankiety, w których podkreślili co dały im szkolenia i jakie mają pomysły na kolejne warsztaty, czym byli by zainteresowani najbardziej i jaka tematyka była by dla nich korzystna. Emilia Borkowska w posumowaniu warsztatów podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i cenne wskazówki, które posłużą do organizacji kolejnych szkoleń, już bardziej konkretnych, bardziej przedmiotowych, które również z korzyścią zostaną przyjęte przez dziennikarzy polskich na Ukrainie.

Krzysztof Szymański

Tekst ukazał się w nr 21 (169) 16 – 29 listopada 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X