W Łucku otwarto kolejne Centrum Wizowe

W Łucku otwarto kolejne Centrum Wizowe

W stolicy Wołynia rozpoczęło działalność Centrum Wizowe, gdzie oprócz konsulatu generalnego RP w Łucku, również można złożyć dokumenty na wizy. Nowe centrum mieści się przy ul. Riwneńskiej 26. Można tu składać wnioski zarówno na wizy Schengen, shoping-wizy, jak i na wizy krajowe.

 

Jak powiedział dla Kuriera Galicyjskiego konsul generalny RP w Łucku Marek Martinek, w nowo otwartym Centrum można wykonać kopie dokumentów, zdjęcia, wykupić ubezpieczenie i opłacić wartość wizy w punkcie bankowym. Centrum wizowe znacznie uprości pracę konsulatu i dostęp do wiz uczyni bardziej powszechnym.

„Klient przychodzi tylko z paszportem, – powiedział konsul, – resztę wykonuje się tu na miejscu”. 

Przed wejściem do Centrum wizowego (Fot. VOLYNPOST)

 

Opracowane ankiety będą przekazywane do konsulatu w Łucku. Tam będzie podejmowana decyzja o wydaniu wizy i będą one zwracane do centrum, gdzie klient będzie mógł je odebrać. Usługi centrum są płatne: oprócz opłaty konsularnej – 20 Euro za wizę krajową i 35 Euro za Schengen, usługa kosztuje 19,50 Euro.

 

Centra wizowe obsługiwane są przez firmę „VFS Global”, która wygrała przetarg na nadawanie tego rodzaju usług polskim placówkom dyplomatycznym na terenie Ukrainy. Regionalny przedstawiciel tej firmy zaznaczył, że Centrum w Łucku – to już dziesiąty punkt wizowy na terenie Ukrainy.

 

„Pracownicy są przeszkoleni w realizowaniu tego rodzaju usług. Mamy możliwość otwarcia tego punktu i mamy nadzieję, że nasi klienci będą zadowoleni z jakości obsługi,” – zauważył Marek Martinek.

Według wicemera Łucka Wasyla Bajcyma, sam fakt otwarcia kolejnego centrum wizowego świadczy o tym, że Europa przybliża się do Ukrainy. Dlatego spodziewa się, że działalność centrum ukierunkowana będzie na wzmocnienie dobrosąsiedzkich stosunków.

Agnieszka Ratna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X