W obwodzie lwowskim rok 2019 będzie rokiem Bandery

Lwowska Rada Obwodowa uchwaliła rok 2019 rokiem Stepana Bandery. Ponadto ten rok będzie również poświęcony Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Informację podała strona internetowa Lwowskiej Rady Obwodowej:

Z okazji zbliżających się w 2019 roku 110 rocznicy urodzin wybitnego działacza politycznego, lidera i szefa kierownictwa OUN(b) [frakcji banderowskiej – red.], więźnia politycznego obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen, rada obwodowa przegłosowała rok 2019 na ziemi lwowskiej Rokiem Stepana Bandery.

W związku z tym Departament Wewnętrznej i Informacyjnej Polityki Obwodowej Administracji Państwowej i Departament do spraw Kultury Grup Narodowych i Religijnych Obwodowej Administracji Państwowej mają wypracować i uzgodnić z Zawodową Komisją Rady Obwodowej plan obchodów Roku Stepana Bandery.

Ponadto deputowani przegłosowali, że będzie to również Rok Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z okazji 90. rocznicy Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów.

Glosowanie odbyło się 11 grudnia. Zatem w 2019 będziemy wszyscy świętować 110 rocznicę urodzin ukraińskiego wybitnego działacza politycznego.

KG
Źródło: oblrada.lviv.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X