VIII edycja gry terenowej „Uliczkami Lwowa”

VIII edycja gry terenowej „Uliczkami Lwowa” odbyła się w sobotę 7 maja.

W corocznym kweście organizowanym przez LKS Pogoń udział wzięło 12 drużyn, łącznie 60 osób. Tym razem tematem gry było „Królewskie Stołeczne Miasto Lwów”. W drużynach – młodzież z polskich szkół, z organizacji „Strzelec”, były również drużyny ukraińskie.

Na starcie gry prezes Pogoni Lwów Marek Horbań witając wszystkich uczestników zaznaczył, że Lwów w tym roku obchodzi liczne jubileusze, dlatego tę edycję gry terenowej nazwano „Królewskie Stołeczne Miasto Lwów”. – Dziś jest tu dużo młodzieży, co nas bardzo cieszy i mam nadzieje, że dowiedzą się czegoś nowego – dodał.

– Tematyka dzisiejszej gry jest oparta na historii królów, którzy w jakiś sposób byli związani ze Lwowem lub przyczynili się do jego rozwoju. Uczestnicy gry przemieszczają się po mieście w poszukiwaniu poszczególnych punktów i rozwiązują zagadki, na każdym punkcie będą otrzymywać korony. Drużyna, która najszybciej zbierze wszystkie korony i dotrze na metę, zwycięża – powiedział Adam Świdziński, kierownik sekcji kolarskiej Pogoni Lwów.

– Przede wszystkim koncentrujemy się na polskich monarchach, ale nie tylko, od Daniela Halickiego zaczyna się cała gra. Są również punkty, które dotyczą austriackich cesarzy okresu zaboru – powiedziała Katarzyna Łoza, przewodnik po Lwowie, współorganizator gry.

Od lat organizacje gry wspierają partnerzy z Polski – Witold Madej z Bytomia i Grzegorz Dziechciowski z Krakowa.

– Zaczęliśmy w 2010 od kontaktu z przedstawicielami sekcji kolarskiej Pogoni Lwów, zainteresowała nas lwowska tematyka i stało się tradycją, że wspieramy klub w organizacji gry terenowych. Ten typ współpracy polecamy również innym podmiotom z Polski, które chciałyby wspomóc tutejszą społeczność – powiedzieli goście.

Uczestnicy gry terenowej podkreślali, że gra wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego i oczywiście wiedzy o Lwowie. Zadania często były podchwytliwe i wymagały logiki.

Zwycięzcy VIII gry terenowej – drużyna „Jerzyki” – podkreślili niepospolitość pytań i przyjemność szukania punktów. – O zwycięstwie zdecydowało to, że liczyliśmy tylko na własne siły i nie braliśmy podpowiedzi. To nie jest nasz pierwszy kwest uliczkami Lwowa, gdy pierwszy raz wzięliśmy w nim udział, zajęliśmy przedostatnie miejsce – przypomnieli zwycięzcy.

Według zasad gry drużynom przysługują dwie podpowiedzi, za które są doliczane 10 minut do ogólnego czasu. I jedna minuta różnicy sprawiła, że zwyciężyła drużyna, która nie wzięła podpowiedzi.

Na zakończenie wszystkie drużyny zebrały się na stadionie Hart, gdzie został urządzony grill, a zwycięzcy zostali nagrodzeni. Wszyscy uczestnicy otrzymali okazjonalne koszulki i dyplomy. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz klub LKS Pogoń.

Aleksander Kuśnierz

{gallery}gallery/2016/krol{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X