VII gra terenowa „Uliczkami Lwowa”

Mimo deszczowej pogody, w sobotę, 2 maja 2015 roku odbyła się VII edycja gry terenowej „Uliczkami Lwowa”, niezmiennym organizatorem której jest sekcja kolarska Pogoni Lwów.

Tematem tegorocznej gry była poczta lwowska, która obchodzi w tym roku jubileusz 390-lecia.

{gallery}gallery/2015/UliczkamiLwowa{/gallery}

– Co roku gra terenowa jest poświęcona innej tematyce, ale jest mocno związana z historią Lwowa. Poprzez grę i zabawę staramy się przekazać, przede wszystkim młodemu pokoleniu historię naszego miasta – powiedział Marek Horbań, prezes LKS Pogoń Lwów.

Miejscem spotkania był Park Stryjski, w którym piesi i jedna grupa rowerzystów otrzymali koszulki, znaczki i pierwsze zadania. W mgnieniu oka uczestnicy rozbiegli się po mieście w poszukiwaniu poprawnych odpowiedzi i kolejnych wskazówek.

W tym roku uczestnicy mieli nietypowe zadanie, bo musieli uzbierać paczkę i wysłać ją na poczcie. „Uczestnicy mieli za zadanie zbierać paczki, które będą przekazane samotnym lwowskim starszym paniom” – powiedział Adam Świdziński, kierownik sekcji kolarskiej Pogoni Lwów.

Końcowym punktem gry terenowej był stadion „Trudowi Rezerwy” przy ul. Ołesia 25, gdzie Pogoń gra mecze ligowe. Właśnie tam na wspólnym grillowaniu zostały ogłoszone nazwy zwycięskich drużyn, którym wręczono atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zwyciężyły rowerowa drużyna „Masters” i piesza drużyna „Babeczki”.

Eugeniusz Sało
Tekst ukazał się w nr 9 (229) za 15-28 maja 2015

{youtube}1jgLZl305ks{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X