V Dobroczynny Kiermasz Bożonarodzeniowy „Dajmy Nadzieję”

V Dobroczynny Kiermasz Bożonarodzeniowy „Dajmy Nadzieję”

4 grudnia 2016 roku w Kurii Metropolitalnej we Lwowie odbył się V Dobroczynny Kiermasz Bożonarodzeniowy „Dajmy Nadzieję”, dochód z którego przeznaczony będzie na potrzeby chorych dzieci, którymi opiekuje się działająca przy Katedrze lwowskiej Fundacja „Dajmy Nadzieję”.

Od pierwszych kiermaszów patronują temu przedsięwzięciu arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski oraz Konsulat Generalny RP we Lwowie.

– To jest czas, kiedy mogą się tutaj spotkać całe rodziny, znajomi, przyjaciele, kiedy możemy nabyć czy wylosować piękne rzeczy związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia – powiedziała zastępca konsula generalnego RP we Lwowie Katarzyna Solek. – Ale przede wszystkim to czas, kiedy mamy szansę, kiedy dajemy nadzieję, kiedy wspieramy Fundację, wspieramy ludzi potrzebujących.

W czasie jarmarku brzmiała muzyka w wykonaniu zespołów młodzieżowych z parafii św. Antoniego we Lwowie i z Katedry lwowskiej. Gości degustowali kiełbaski, różnorodne wypieki, słodycze i gorące napoje. Młoda wolontariuszka Iwona powiedziała nam, że parafianie przynieśli dużo ciastek, serników.

Podczas dobroczynnego Kiermaszu działały stoiska Fundacji „Dajmy Nadzieję”, Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców Ziemi Lwowskiej, innych organizacji polskich z obwodu lwowskiego. Do tej akcji charytatywnej dołączyli się też Rycerze Kolumba. W świątecznej loterii można było wygrać m.in. rower, zegarek, obrazy, pocztówki, certyfikaty.

– Cieszymy się, że za te parę lat mogła nasza Fundacja kupić dla chorych dzieci parę wózków, materacy, inne rzeczy i że te dzieci mogą być w domu i razem z rodzicami spędzać święta Bożego Narodzenia, a nie w szpitalach, gdzie nie zawsze są dla nich odpowiednie warunki – zaznaczył lekarz Roman Chałania, Rycerz Kolumba.

Składając podziękowanie wszystkim, kto przygotowywał i uczestniczył w kiermaszu, prezes Fundacji „Dajmy Nadzieję” Irena Hałamaj osobno podziękowała obecnemu na kiermaszu posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Gołojuchowi, który od początku założenia Fundacji ciągle ją wspiera.

– Z wielką przyjemnością uczestniczę w tych akcjach charytatywnych we Lwowie, dlatego że jest to bezpośrednia pomoc potrzebującym – powiedział dla Kuriera Galicyjskiego polski parlamentarzysta Kazimierz Gołojuch. – Jesteśmy w okresie Adwentu, i tej pomocy potrzebującym nie powinniśmy odmawiać, a szczególnie dzieciom. I tutaj ja również podziękuję Fundacji „Dajmy Nadzieję” za zorganizowanie tych kiermaszów. Za troskę o tych najbardziej potrzebujących, o chore dzieci, dzieci opuszczone. Kiedy dowiedziałem się, że taka akcja tutaj jest przez pani prezes zainicjowana i przez wolontariuszy, od razu pomyślałem, że należy w niej uczestniczyć, bo również jestem prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w diecezji rzeszowskiej, w której mieszkam. Organizujemy różne akcje pomocy potrzebującym. Ale również naszym zadaniem jest pomoc tutaj na Wschodzie, i tę pomoc staramy się realizować. Wiem, że można jeszcze więcej i będziemy to czynić z wielką radością. Bo św. Jan Paweł II powiedział, że człowiek jest wielki przez to, czym dzieli się z innymi. I my powinniśmy się dzielić z tymi, którzy tej pomocy potrzebują – z osobami niepełnosprawnymi, chorymi w szczególności, ale też ze wszystkimi potrzebującymi.

Konstanty Czawaga, Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X