Uroczystość pierwszego dzwonka w „Magdusi” fot. Alina Wozijan / Kurier Galicyjski

Uroczystość pierwszego dzwonka w „Magdusi”

Rok szkolny w Liceum nr 10 im. św. Marii Magdaleny zgodnie z wieloletnią tradycją zaczął się od Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Marii Magdaleny, przy którym to ponad 200 lat temu ta szkołą została powołana.

– Ewangelia nam mówi, że każdy otrzymuje jakiś talent – powiedział w kazaniu o. Paweł Wyszkowski OMI. – Nie ma nikogo bez talentu. Zadaniem każdego z nas na tej Ziemi jest pomnożyć te talenty, któreśmy otrzymali. I to jest zadanie szkoły. Każdy ma talent i każdy powinien go pomnażać. Uczymy się w szkole, abyśmy mogli żyć w życiu. Dlatego szkoła jest tak ważna.

fot. Alina Wozijan / Kurier Galicyjski

Na sali – dyrektor Wiera Szerszniowa z gronem nauczycielskim, uczniowie pierwszej, dziewiątej i jedenastej, maturalnej, klas, zaproszeni goście. Uroczystość pierwszego dzwonka swoją obecnością zaszczycili konsul RP Jacek Nuciński, prezes TKPZL Emil Legowicz, przedstawiciel FOPnU Mirosława Charłamowa, prezes komitetu rodzicielskiego Natalia Andruszczyszyn.

fot. Alina Wozijan / Kurier Galicyjski

– Pamiętajcie, że nie uczymy się dla ocen, nie uczymy się dla nauczycieli, nie uczymy się dla rodziców, ale uczymy się dla siebie, dlatego że ta wiedza kiedyś wam się przyda, będzie waszym startem w waszej przyszłości – powiedział konsul Jacek Nuciński.

Każdy pierwszoklasista otrzymał plecaki z wyposażeniem szkolnym w ramach akcji „Bon Pierwszaka”. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Alina Wozijan

Pochodzi z bardzo mieszanej rodziny o wielu narodowościach, lecz polska krew okazała się być dominująca, stąd w gronie rodziny zachowuje tradycje i posługuje się wyłącznie językiem polskim. Urodzona we Lwowie. Po ukończeniu studiów w Ukraińskiej Akademii Drukarstwa pracowała w dziale bibliotecznym w Państwowym Archiwum Obwodu Lwowskiego, od 1995 roku przez 16 lat – jako redaktor i realizator w regionalnej telewizji państwowej. Od 2001 roku zaczęła oprowadzać grupy turystyczne, jako przewodnik opiekowała się wycieczkami do najdalszych zakątków dosłownie całej Ukrainy. Od 2013 roku jest związana z Kurierem Galicyjskim. Jeszcze w latach studenckich zainteresowała się sztuką przekładu. Na swoim koncie ma przełożone z kilku języków na język polski różnego rodzaju teksty, w tym literackie. Zainteresowania: historia, stosunki społeczne, geopolityka, geografia. Za najlepszy odpoczynek uważa kardynalną zmianę działalności – uwielbia piesze wycieczki na długie dystanse oraz... dziewiarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X