Ukraińcy do Polaków: Obiecajcie, że wygracie!

Ukraińcy do Polaków: Obiecajcie, że wygracie!

„… – Obiecaj mi, że jutro zwyciężycie z Rosjanami. Polska i Ukraina forever! – mówił korespondentowi PAP ukraiński kibic w Fan Zonie Euro 2012 w Kijowie”.

Po wczorajszym wygranym meczu Ukrainy ze Szwecją emocje radości sięgnęły zenitu. A mój telefon zrobił się czerwony. Facebook zapełnił się komentarzami.

 

Moi ukraińscy znajomi i przyjaciele, a także ludzie zupełnie mi nieznani, ciesząc się ze zwycięstwa swojej drużyny, pamiętali i o dzisiejszym meczu. Cytuję zaledwie kilka komentarzy, nie zmieniając ani przecinka.

– Все клас, але не забуваймо і про завтрашню надважливу Варшавську битву Польща:Росія! Я перед нею помедитую za wasze i nasze zwycięstwo;)

– Witam Ukrainę z wygraną! Jutro Polska zwycięży w meczu z Rosją 3:0! Wierzymy w Polskę!
– ну, побратими дорогі, сусіди поляки…. ваша черга)
– Polacy, będzie dla ciebie utrzymać pięści!!! Ну поляки, триматимемо за вас кулаки!!!

– Drogi sąsiedzi! Kibicujemy Polskiej druzynie narodowej! Polska! Gola! – Ja i moi przyjaciele))))

O ile przed rozpoczęciem EURO, zmęczeni trudnościami dnia codziennego i niejasnymi perspektywami przyszłości, mogliśmy się zastanawiać nad sensem przeprowadzenia tej, niezwykle przecież kosztownej imprezy, to już dziś można stwierdzić: warto było. Chociażby po to, by ponownie doświadczyć poczucia wspólnoty i solidarności, a także mentalnej więzi i wspólnoty interesów pomiędzy naszymi narodami.

Do boju!

Marcin Romer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X