Polska:Rosja – 1:1!!!!

Polska:Rosja – 1:1!!!!

„Polacy zatrzymali rosyjski ekspress” – telewizja austriacka. Komentarze po meczu:

Bogusław Kaczmarek, trener Lechii Gdańsk były asystent Leo Benhakkera:
„Przeciwstawiliśmy się Rosji, która zdemolowała wcześniej Czechów, niemniej żal straconej szansy na zwycięstwo. W naszej grze zabrakło mi elementu ryzyka. Przed tym spotkaniem powiedziałem, że Rosjanie nie zaprezentują się tak dobrze, jak w meczu z Czechami. I to się potwierdziło. „Sborna” grała wolno, nieporadnie, wręcz nonszalancko i bez zmiany tempa rozgrywania akcji.

Poza tym drużyna trenera Dicka Advocaata nie wyglądała tak dobrze fizycznie jak cztery dni wcześniej. A Arszawin był wręcz cieniem zawodnika z konfrontacji z Czechami. Niestety, rywale wykorzystali nasze błędy w kryciu – dodał Kaczmarek. – Zdołaliśmy przecież przeciwstawić się Rosji, która zdemolowała naszych najbliższych rywali. Ten wynik poprawi morale drużyny i zapewne sprawi, że zawodnicy uwierzą w siebie. Cieszy mnie też, że pod względem fizycznym nasza drużyna zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż w spotkaniu z Grecją” – podsumował gdański szkoleniowiec.

Przemysław Tytoń, bramkarz reprezentacji Polski: „Na pewno emocje po tym meczu w porównaniu z tym, co działo się w szatni po remisie z Grecją, były zgoła inne. Wówczas czuliśmy niedosyt, a teraz myślę, że ten punkt jest dla nas bardzo ważny w kontekście rywalizacji z Czechami i doda nam wiary we własne umiejętności. Bramka Jakuba Błaszczykowskiego padła, kiedy rywale atakowali nas czterech na dwóch. Od dawna polska drużyna nie miała takiego turnieju, że w ostatnim meczu rozstrzygały się jej losy”.

Marcin Wasilewski, obrońca reprezentacji Polski: „Podeszliśmy pozytywnie nastawieni do tego meczu. Tak jak z Grecją chcieliśmy wyjść i od pierwszych minut narzucić swoje tempo. Niestety straciliśmy bramkę, ale cieszymy się z tego jednego punktu, bo to my musieliśmy gonić wynik. Tym razem druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Miejmy nadzieję, że z Czechami zagramy obie na wysokim poziomie. Jestem pełen optymizmu przed spotkaniem z Czechami, wszystko jest w naszych nogach”.

Paweł Brożek, napastnik reprezentacji Polski: „Zagraliśmy z Rosją bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zremisowaliśmy. Nie chciałbym, żeby z Czechami była taka sytuacja, że pojawiam się na murawie, bo musimy gonić wynik. Remis z Rosją wcale nie przybliża nas do ćwierćfinału, bo bez względu na ten wynik musimy wygrać z Czechami”.

Rafał Murawski, pomocnik reprezentacji Polski: „Mieliśmy apetyt na zwycięstwo. Zagraliśmy dobre spotkanie, przede wszystkim pod względem taktycznym. Dokładnie tak jak chcieliśmy. Wiedzieliśmy, że Rosjanie grają dobrze z konrataku i groźnie atakują skrzydłami. Chcieliśmy przeciwstawić się w tych elementach. Myślę, że pod względem fizycznym wyglądało to zdecydowanie lepiej niż w meczu z Grecją”.

 

Dariusz Dudka, pomocnik reprezentacji Polski: „Okazało się, że nie trzeba bać się Rosjan. Mają wprawdzie groźnych piłkarzy z przodu, ale robią błędy w defensywie. Myślę, że dzisiaj zagraliśmy dobrze, szczególnie w drugiej połowie. Mieliśmy dużo odbiorów piłki, ciekawe kontrataki. Czasami brakowało tylko zawodników z przodu, żeby pomóc Robertowi Lewandowskiemu. Kondycyjnie czuliśmy się dobrze. Jeśli zagramy z Czechami tak jak w drugiej połowie z Rosją, powinniśmy awansować do ćwierćfinału”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X