Udany występ trampkarzy Pogoni Lwów na turniejach w Polsce

Dzieci ze szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów (rocznik 2007–2008) zwyciężyły w Polonijnym Turnieju Halowym w Pułtusku oraz zdobyły II miejsce w Międzynarodowym Polonijnym Turnieju „Pamięci Orląt Lwowskich” w Warszawie.

W Polonijnym Turnieju Halowym w Pułtusku, organizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, wzięły udział dziecięce drużyny polonijne z Czech, Białorusi i Litwy oraz lokalne drużyny piłkarskie z Pułtuska.

Po trzech wygranych z Sokołem Grodno (9:0), Pułtuską Szkołą Piłkarską I (2:0) oraz Pułtuską Szkołą Piłkarską IV (2:0) młodzi Pogończycy zajęli pierwsze miejsce w grupie A. W półfinale pewnie pokonali Rejon Wileński 2:0. Natomiast w finale, po remisie 0:0, pokonali w rzutach karnych Pułtuską Szkołą Piłkarską IV (5:4).

Natomiast w turnieju „Pamięci Orląt Lwowskich”, który odbył się na boisku Polonii Warszawa wzięło udział sześć drużyn – Pogoń Lwów, Szkoła Piłkarska w Pułtusku, Rejon Wileński, Sokół Grodno, Szkółka Piłkarska z Zaolzia oraz gospodarze – Polonia Warszawa.

Trampkarze Pogoni zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. W półfinale znów pokonali Rejon Wileński, tym razem 6:0. Natomiast w finale jedna stracona bramka przesądziła o zwycięstwie Szkoły Piłkarskiej w Pułtusku. Pogoń została wicemistrzem warszawskiego turnieju. Napastnik Pogoni Marek Ostaszewski został królem strzelców turnieju.

Turniej odbył się pod patronatem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich (oddział Stołeczny).

– Chcę podkreślić, że w ciągu dwóch turniejów dzieci straciły tylko jedną bramkę i akurat w finałowym meczu ta bramka zadecydowała o tym, że zdobyliśmy to drugie miejsce. Ale chcę zaznaczyć, że chociaż przegraliśmy w finale z drużyną z Pułtuska, to wśród drużyn polonijnych byliśmy najlepsi – podsumował Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

LKS Pogoń Lwów powstała w 1904 roku i działała do 1939 roku. Przed wojną piłkarze Pogoni czterokrotnie zdobywali tytuł mistrza Polski. Niestety historia klubu została brutalnie przerwana w 1939 roku… W 2009 roku udało się reaktywować lwowską Pogoń, która nadal zostaje jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów sportowych.

Eugeniusz Sało

Fot. archiwum Pogoni Lwów
{gallery}gallery/2018/pogon_lwow_turniej_dzieci{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X