„Trwaj chwilo, trwaj, jesteś taka piękna!”

Zapewne większość uczestników wycieczki wypowiedziało te słowa widząc krajobraz malowniczych Bieszczad.

W dniach 23–24 lutego uczniowie CKO „Orzeł Biały” we Lwowie wraz z opiekunami – Dorotą Łabędzką i Nadią Szerocką wybrali się na wycieczkę w piękne Bieszczady.

Ze Lwowa wyjechaliśmy w sobotę rano o godzinie 7:00 i dotarliśmy na miejsce około południa. Bieszczady powitały nas wspaniałą słoneczną pogodą, jakby na zamówienie. Po przybyciu do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Łodynie, zostaliśmy bardzo miło i serdecznie powitani przez dyrektor Barbarę Makulińską-Dec, która otoczyła nas wręcz matczyną opieką.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania było Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Muzeum zachęciło nas licznymi wystawami i eksponatami. Uczniowie wyszli z niego z pokładami ciekawej wiedzy przyrodniczej. Jeszcze długo rozpamiętywali to, co widzieli, a także z zaciekawieniem zadawali pytania w trakcie zwiedzania. Ogromnym przeżyciem i atrakcją dla wszystkich była przejażdżka konna trasą biegnącą przez okoliczny las, zakończona ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy uczestniczeniem we Mszy św. w miejscowym kościele, gdzie ksiądz Adam powitał nas serdecznie i otoczył żarliwą modlitwą. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych, w którym zachowało się oryginalne wyposażenie służące do mielenia zboża, pochodzące z 1905 roku. Na przymuzealnym podwórku uczniowie mogli podziwiać ekspozycję dawnych maszyn rolniczych z XIX i XX wieku, w szczególności służących do młócenia zboża i mielenia ziarna. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się w drogę powrotną do Lwowa.

To były wspaniałe dwa dni, do których chętnie będziemy wracać myślami, a i nie tylko myślami, bo przecież Bieszczady to idealne miejsce, gdzie można odpocząć, obcować z naturą i napawać się jej niezmierzonym spokojem. Tak więc możemy powiedzieć, że wycieczka się udała, pozostawiła niezapomniane wrażenia i na pewno powrócimy tu jeszcze niejeden raz.

Dorota Łabędzka
nauczyciel skierowany
do pracy dydaktycznej przez ORPEG
Tekst ukazał się w nr 4 (320) 28 lutego – 14 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X