Szkolenia tancerzy

Szkolenia tancerzy

Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Lwowska Miejska Dziecięco-Młodzieżowa Społeczna Organizacja „PZPiT „Lwowiacy” przeprowadziła szkoleniowy turniej tańców polskich w formie towarzyskiej dla siedemnastoosobowej grupy tanecznej Towarzystwa Kultury Polskiej „Polonia” z Sewastopola.

 

Szkolenie odbyło się w dniach 16–18 listopada br. we Lwowie. Z młodzieżą pracowali: Stanisław Durys – kierownik artystyczny zespołu, Krystyna Frołowa i Andrzej Kalinowski – instruktorzy tańców polskich.

Młodzi ludzie chętnie uczyli się elementów polki, krakowiaka i oberka i przykładowych układów do tych tańców aby zaprezentować swój nowy dorobek taneczny w końcowej fazie szkoleń. Cel zajęć zastał osiągnięty, a ich opiekunowie byli zadowoleni z rezultatu. Teraz będą mogli prezentować polskie tańce w swoim regionie oraz prezentować swój dorobek zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. W przerwach między zajęciami dzieci mogły zwiedzić zabytki starego Lwowa, ponieważ zajęcia odbywały się w starej dzielnicy miasta.

Uczestnicy szkoleń wywieźli ze sobą ogrom wrażeń. Ta młodociana grupa z organizacji „Polonia” była we Lwowie po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że ze razem ze swymi instruktorami utrwalą wspomnienia z pobytu we Lwowie już u siebie, w Sewastopolu.

Stanisław Durys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X