Szkolenia biznesowe dla młodzieży polskiej ze Lwowa

W dniach 2-3 września odbył się drugi etap szkoleń w ramach Lwowskiej Akademii Biznesu. Są to bezpłatne warsztaty biznesowe dla Polaków ze Lwowa i okolic, którzy prowadzą lub chcą prowadzić działalność biznesową na Ukrainie.

Prof. Waldemar Rogowski i Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wspólnie z 15-osobową grupą młodzieży, głównie przedstawiającą Lwowski Związek Polaków „Orzeł Biały”, omawiali analizę finansową przedsiębiorstwa.

Przez dwa dni intensywnych zajęć, składających się z części teoretycznej i praktycznej, a także konsultacji biznesowych, młodzież dowiedziała się o roli finansów w zarządzaniu przedsiębiorstwem, zarządzaniu ryzykiem w przedsiębiorstwie, ocenie opłacalności projektów inwestycyjnych, sprawności działania przedsiębiorstwa oraz jego wypłacalności.

– Dużo mówiliśmy na temat ryzyka i jaki to ma wpływ na wycenę przedsiębiorstw. Na konkretnych przykładach pokazywaliśmy różne rodzaje ryzyka gospodarczego, politycznego, czyli temat bardzo aktualny na Ukrainie – powiedział współprowadzący szkolenia Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Albert Tomaszewski również podkreślił, że bardzo dobrze się współpracuje z młodzieżą ze Lwowa. – Są aktywni, zainteresowani, pytają, dyskutują, podają ciekawe przykłady. Myślę, że niebawem to zaowocuje w nowe ciekawe przedsięwzięcia, a nawet działania biznesowe – dodał.

Kolejny, już trzeci etap szkoleń Lwowskiej Szkoły Biznesu odbędzie się w dniach 13-14 października tego roku. Tematem przewodnim będzie „Model biznesowy przedsiębiorstwa”. Chętni do udziału w warsztatach mogą się zarejestrować na stronie internetowej www.akademia-biznesu.org.pl

Organizatorem projektu jest Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Konsulatem Generalnym RP we Lwowie i Związkiem Polaków „Orzeł Biały” we Lwowie. Projekt jest finansowany ze środków Senatu RP.

Eugeniusz Sało
{gallery}gallery/2016/biznes_szkola_lwow{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X