Święty Mikołaj odwiedził Lwowski Uniwersytet Trzeciego Wieku fot. Eugeniusz Sało / Nowy Kurier Galicyjski

Święty Mikołaj odwiedził Lwowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W tym roku do seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie zawitał po raz pierwszy św. Mikołaj. Towarzyszył mu aniołek, który pomógł dostarczyć świąteczne prezenty.

Spotkanie odbyło się 5 grudnia w Liceum nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. Zebranych na sali powitała Ewelina Hrycaj-Małanicz, prezes Lwowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Chociaż nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje już 28 lat, postanowiliśmy po raz pierwszy uczcić świętego Mikołaja dla seniorów. W tym dniu wszyscy pamiętają o dzieciach, o seniorach mniej. Nasza praca nie poszła na marne, przynosząc radość i zadowolenie osobom starszym. Polacy mieszkający we Lwowie już tak mało tej radości mają. Nie mogą związać koniec z końcem finansowo. Takie więc spotkania zawsze cieszą i przynoszą radość– zaznaczyła prezes towarzystwa.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 członków UTW. Zawitali również prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Emil Legowicz oraz prezes Radia Lwów Teresa Pakosz.

fot. Eugeniusz Sało / Nowy Kurier GalicyjskiPrezenty były dla seniorów miłym zaskoczeniem.

– Była to dla nas niespodzianka. Nigdy nie było u nas „mikołajków”, nie oczekiwaliśmy tego, więc było nam bardzo miło, że o nas pamiętają – powiedziała Elżbieta Szczypel, członkini UTW.

Upominek od świętego Mikołaja dostała również Teresa Wilczyńska.

– Była to dla nas wielka niespodzianka. Wywołało wspomnienia z dzieciństwa – dzieli się wrażeniami Polka ze Lwowa. – Serdecznie dziękujemy organizatorom za taką imprezę. Życzymy zdrowia, sił do dalszej pracy z nami, członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku – niektórym zostało już tylko 13 lat do setki. Wszystkim życzę Wesołych Świąt.

fot. Eugeniusz Sało / Nowy Kurier Galicyjski

Imprezę upiększył występ zespołu „On i Ona”. Zabrzmiały znane lwowskie piosenki, takie jak „Na ulicy Kopernika”, „Antoni Kociubiński” czy „Tylko we Lwowie”. Członkowie towarzystwa chętnie śpiewali razem z zespołem, a niektórzy nawet tańczyli. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

– Wydawało mi się, że stali się młodsi o 10 lat. Razem bawiliśmy się. Widziałam rozradowane oczy naszych seniorów świadczące, że im się podobało – powiedziała Alina, kierownik artystyczny zespołu.

Lwowski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 1994 roku. Obecnie liczy ponad 120 osób. Są to m.in. lwowscy pisarze, malarze oraz działacze społeczni.

Spotkanie udało się zorganizować przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Karina Wysoczańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X