Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpoczęte

26 lipca w Krakowie rozpoczęły się 31. Światowe Dni Młodzieży. W uroczystym otwarciu uczestniczyło ok. 200 tys. osób z ponad 180 państw. Inauguracyjnej mszy św. na krakowskich Błoniach przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

– Przybyliście ze wszystkich kontynentów i narodów, ze wschodu i zachodu, z północy i południa naszego globu. Przynieśliście ze sobą wiele doświadczeń. Nosicie w sobie wiele pragnień. Mówicie wieloma językami. Ale od dziś wszyscy będziemy ze sobą rozmawiać językiem Ewangelii. To język miłości. To język braterstwa, solidarności i pokoju – powiedział w powitalnym przemówieniu kard. Stanisław Dziwisz.

{youtube}yR0NdsrbyxM{/youtube}

Witając pielgrzymów metropolita krakowski zaznaczył, że Kraków to miasto z którym był związany św. Jan Paweł II. „W tym mieście dorastał do służby Kościołowi, i stąd wyruszył na drogi świata, by głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa” – dodał.

Kulminacyjnym punktem ŚDM w Krakowie jest wizyta papieża Franciszka.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zakończą się 31 lipca mszą św. podczas której papież Franciszek ogłosi miejsce i rok kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Anna Gordijewska, Eugeniusz Sało

{youtube}EYBW652vhH4{/youtube}

Fot. Anna Gordijewska

{gallery}gallery/2016/otwarcie_sdm_krakow_2016{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X