Spotkanie z ekspertami o Ukrainie

Spotkanie z ekspertami o Ukrainie

Sprawom Ukrainy było poświęcone środowe spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ekspertami i politykami. Odbyło się ono dwa dni przed inauguracją Euro 2012 i spotkaniem prezydentów Polski i Ukrainy, do którego dojdzie w Warszawie.

Prezydencki minister Jaromir Sokołowski powiedział PAP po zakończeniu rozmów, że było to pierwsze z cyklu spotkań. Kolejne dotyczyć będą Białorusi i Litwy.

– To pierwsze spotkanie, które rozpocznie cykl spotkań w podobnym formacie; wolą prezydenta jest przeprowadzenie podobnych seminaryjnych dyskusji na temat problematyki białoruskiej i litewskiej – poinformował minister Sokołowski.

Jak zaznaczył, w środowym spotkaniu brali udział eksperci, przedstawiciel MSZ oraz politycy „w sposób szczególny zainteresowani problematyką ukraińską”. W trwającej blisko trzy godziny dyskusji brało udział ok. 20 osób.

Jeszcze w trakcie spotkania szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek podkreślała, że temat Ukrainy jest ważny dla Polski. Jak mówiła, prezydent jest bardzo zaangażowany w kwestię zbliżania Ukrainy do świata wartości zachodnich.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego powiedziała też, że sprawa Julii Tymoszenko to jeden z bardzo istotnych tematów w relacjach między UE a Ukrainą. Przypomniała, że prezydenci Polski i Ukrainy Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz spotkają się w piątek. Rozmowę zaplanowano na godz. 15.30.

Później Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz będą razem oglądać mecz inauguracyjny Euro 2012 Polska-Grecja. Prezydenci spotkają się też podczas finału piłkarskich mistrzostw w Kijowie 1 lipca.

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X