Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy

W środę wieczorem w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. W czwartek odbędzie się wspólne trójstronne spotkanie z prezydentem Słowacji Ivanem Gašparovičem.

Głównymi tematami czwartkowych rozmów będą przygotowania do szczytu Ukraina-UE 25 lutego w Brukseli i gotowość Ukrainy do spełnienia warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-Unia podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w listopadzie.

O spotkaniu w Wiśle mówił Bronisław Komorowski w niedawnym wywiadzie w „Sygnałach dnia”. – Będziemy rozmawiać, przekonując ukraińskiego gościa do tego, aby wykonał cały szereg gestów potwierdzających wolę zbliżania Ukrainy do świata zachodniego i zwiększających szanse podpisania przez UE umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą, już na szczycie przywódców UE i Partnerstwa Wschodniego w listopadzie obecnego roku w Wilnie. Będziemy przekonywali nie tylko do gestów, ale też do rzeczywistego uruchomienia zapowiadanych reform w obszarze sprawiedliwości – mówił prezydent.

A o zadaniach wynikających z członkostwa obu krajów w UE, w tym m.in. o listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z podczas swojej wizyty w Wilnie z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

Źródło: prezydent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X