Spotkanie opłatkowe w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie

18 grudnia w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe przedstawicieli środowiska polskiego i zaproszonych gości ze środowiska ukraińskiego lwowskiego okręgu konsularnego z pracownikami konsulatu.

– Bardzo jestem szczęśliwy, że spotykamy się w tak szerokim gronie – powiedział Rafał Wolski. – Dzisiaj weźmiemy z tego grona i zaniesiemy do naszych domów wszystko co najlepsze – radość, uśmiech, słońce. Wszystko to, czym obdarza nas narodzony w tych dniach na nowo Pan. To wielka radość, że tutaj, na ziemi lwowskiej, w gościnnym mieście Lwowie możemy pielęgnować i pielęgnujemy stare polskie chrześcijańskie tradycje. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów właściwych dla naszego kraju, tego zakątka Europy, jest zwyczaj dzielenia się opłatkiem. W ten sposób symbolicznie pokazujemy, że jesteśmy sobie bliscy. Że jesteśmy przyjaciółmi, że postąpiliśmy zgodnie ze słowami modlitwy Pańskiej, że jest nam ze sobą dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Obecnym na sali przyjaciołom ukraińskim polski dyplomata życzył, ażeby nowy 2018 rok przyniósł im pokój. Jednak Polacy i Ukraińcy dobrze wiedzą, że nie ma pokoju bez zwycięstwa – zaznaczył Rafał Wolski.

Metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki złożył wszystkim obecnym na sali życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz pobłogosławił opłatki.

Nie zabrakło też kolęd.

Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2017/oplatekKG{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X