Spotkanie młodzieży dekanalnej w Mościskach

Spotkanie młodzieży dekanalnej w Mościskach

23 marca br. w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach odbyło się pierwsze dekanalne spotkanie młodych. W bardzo chłodne sobotnie popołudnie do Mościsk przybyła młodzież z pobliskich wiosek oraz goście ze Lwowa. Mottem tegorocznego spotkania był cytat z ewangelii św. Łukasza: „Panie, przymnóż nam wiary”.

Przygotowanie spotkania spoczęło na barkach młodzieży z Krysowic na czele z siostrą Karoliną. Krysowianie przedstawili program muzyczno-artystyczny z multimedialną prezentacją swojej parafii.

 

Kolejno przedstawiały się grupy parafialne z Trzcieńca, Pnikuta, Strzelczysk i Mościsk. Młodzież opowiadała o 

Misterium „Męka Jezusa Chrystusa” (Fot. Eugeniusz Sało)

działalności swojej parafii, śpiewała piosenki czy jak w przypadku Mościsk przedstawiła monologi na temat „Jezus zmienił moje życie”. Oksana Matusz powiedziała o wspólnocie „Emmanuel”.

Parafianie z kościoła św. Michała Archanioła na Sichowie, gdzie pracują siostry służebniczki NMP zaprezentowali misterium „Męka Jezusa Chrystusa”. Spektakl był przepleciony scenami ze współczesnego życia młodzieży m. in. zostały poruszone tematy aborcji oraz prostytucji.

Młodzież wysłuchała też wykładu ks. Pawła Antolaka, proboszcza z Krysowic, który przekonywał o tym, że przez modlitwę i wiarę osiągamy miłość do bliźnich. Akcentując na słowach papieża Franciszka zaznaczył, że młodzi powinni iść drogą braterstwa, miłości i zaufania.

 

Po konferencji młodzież przeniosła się do kościoła na adorację. Spotkanie zakończyło się uroczystą mszą św. i błogosławieństwem zebranych.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X