Spotkanie integracyjne seniorów

Spotkanie integracyjne seniorów

Kolejne, siódme spotkanie integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Olsztynie odbyło się w dniach 30 czerwca – 5 lipca. Do Olsztyna wyjechała tym razem dwunastoosobowa grupa lwowiaków. W spotkaniu wzięło udział 118 osób z Ukrainy, Łotwy, Litwy, Białorusi, Mołdawii i Polski.

Organizatorzy urozmaicili spotkanie ciekawymi imprezami. Udanym pomysłem był koncert wirtuoza gry na gitarze Pawła Kuchty z Grodna. Dla miłośników opery wielką atrakcją była retransmisja opery „Burza” według Szekspira. Artyści Metropolitan Opera popisowo wykonali swoje partie i wspaniale zagrali, a dekoracje i efekty były na najwyższym poziomie.

Prawdziwym przeżyciem stała się wycieczka do Torunia. Jedno z najpiękniejszych polskich miast, pełne dobrze zachowanych pamiątek sprawiło na nas ogromne wrażenie. Legendy i fakty podane przez przewodników jeszcze bardziej podkreśliły urok tego zakątka. To właśnie tu urodził się najbardziej znany Polak na świecie Mikołaj Kopernik. Wizyta stała się wspaniałą lekcją historii. Były również słynne toruńskie pierniki.

Zwiedziliśmy również Ciechocinek, dobrze znane uzdrowisko oblegane przez kuracjuszy.

 Na zakończenie pobytu odbyło się uroczyste spotkanie organizatorów i współorganizatorów imprezy oraz zaproszonych gości w uroczej miejscowości wypoczynkowej za miastem. Kilka dni spędzonych razem zawiązały nowe więzy, za co wszystkim gospodarzom serdecznie dziękujemy.

Jerzy Komorowski
Tekst ukazał się w nr 15 (187) 16 – 29 sierpnia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X