Sławomir Nowak szefem Państwowej Agencji Dróg Ukrainy

Nowym szefem Ukrawtodoru – Państwowej Agencji Dróg Ukrainy został były minister Transportu, Budownictwa i Dróg Morskich Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejny polski polityk zdobywa wysokie stanowisko na Ukrainie.

– Nasze stanowisko jest takie – powiedział premier Wołodymyr Hrojsman na posiedzeniu rządu, – że na Ukrainie powinny być zrobione porządne drogi, autostrady, które połączą nas z Europą. O decyzji poinformował premier na twitterze.

Sławomir Nowak zapowiedział, że planuje zapraszać na Ukrainę kompanie międzynarodowe, żeby razem z ukraińskim biznesem brały udział w przetargach na budowę dróg. Za swój największy sukces uważa fundamentalną reformę polskich kolei.

Minister infrastruktury Wołodymyr Omelian zaznaczył, że Ukrawtodor przez dekady był źródłem korupcji, narzekań, a nawet podśmiewywania ze strony naszych obywateli.

Sławomir Nowak był ministrem transportu, budownictwa i dróg morskich w latach 2011-13. Był ponadto szefem gabinetu politycznego Donalda Tuska, a w latach 2010-11 sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta za kadencji Bronisława Komorowskiego. Czterokrotnie był posłem na Sejm Rzeczypospolitej.

Nowak nie jest pierwszym Polakiem, który robi karierę na Ukrainie. Leszek Balcerowicz jest doradcą prezydenta Petra Poroszenki. Na czele Ukraińskich Kolei stoi z kolei Wojciech Balczun.

Źródło: Interfaks – Ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X