Skutki ostrzałów rosyjskich fot,. Twoje misto

Skutki ostrzałów rosyjskich

15 listopada rosyjskie siły okupacyjne wznowiły zmasowany ostrzał obiektów systemu energetycznego Ukrainy. Eksplozje słyszano w Kijowie, Lwowie, Charkowie, Winnicy, Żytomierzu, Połtawie, Wołyniu, Równem, Chmielnickim i wielu innych regionach.

W wielu regionach światło zniknęło – z powodu uderzenia w lokalne obiekty energetyczne lub z powodu wprowadzenia awaryjnych przerw w dostawie prądu.

Według informacji Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy zestrzelono 73 z ponad 90 wystrzelonych rosyjskich pocisków rakietowych i wszystkie 10 dronów bojowych kamikaze typu Szahed-136/131. Ostrzał 15 listopada przewyższył zmasowany atak rakietowy z 10 października, kiedy to okupanci wystrzelili 84 rakiety.

O sytuacji w obwodzie lwowskim poinformował Maksym Kozycki, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej

Podczas zmasowanego ataku na Ukrainę na obwód leciało ponad 10 wrogich pocisków. Większość z nich została zestrzelona przez siły obrony przeciwlotniczej.

Niestety, zostały uszkodzone obiekty infrastruktury krytycznej. Jedna osoba w ciężkim stanie przebywa w reanimacji.

Około 700 000 odbiorców obwodu lwowskiego zostało pozbawionych prądu z powodu uderzeń w infrastrukturę energetyczną.

We Lwowie, według informacji mera miasta Andrija Sadowogo sytuacja wygląda następująco.

W niektórych dzielnicach elektryczność została już przywrócona, ale 80% miasta wciąż jest bez prądu. Energetycy kontrolują obiekty infrastruktury krytycznej. Przywrócenie zasilania może zająć więcej czasu niż w poprzednie ostrzały.

Scentralizowane ogrzewanie jest obecnie niedostępne z powodu braku prądu. 50% została bez wody. Władze miasta dokładają starań, aby wznowić działanie wodociągów.

16 listopada zajęcia w przedszkolach są odwołane, w szkołach będą prowadzone w trybie online.  Ponieważ tramwaje i trolejbusy nie będą kursować, zostaną podstawione dodatkowe autobusy.

Julia Bert 

X