Skrzydła dzieciom – 2012

Skrzydła dzieciom – 2012

13 maja br. zapisze się w historii Lwowskiego Klubu Młodych Artystów „Skrzydła” jako kolejny etap współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga w Czerniowcach.

 

W Muzeum Sztuki przy pl. Centralnym 10 w Czerniowcach odbyło się otwarcie wystawy artystycznej pt. „Skrzydła dzieciom 2012”. To już trzecia takiego rodzaju wystawa od 2010 roku. Każdego razu młodzi artyści „Skrzydeł” z wielkim zaangażowaniem biorą udział w tym wyjątkowym projekcie. Wystawa poświęcona jest Międzynarodowemu Dniu Dziecka i ma na celu pomoc dwóm mieszkańcom Czerniowiec chorym na porażenie mózgowe.

Dzieci – to radość. Ale niestety, nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem. Dzieci chore na porażenie mózgowe potrzebują szczególnej opieki, miłości i wsparcia z naszej strony, ludzkiego zrozumienia i czułości. Pragniemy pomóc tym dzieciom nie tylko finansowo, ale też okazać wsparcie moralne ich rodzicom. Pragniemy wzruszyć społeczeństwo, pomóc mu w akceptacji i zrozumieniu tego problemu.

Otwarcie wystawy „Skrzydła dzieciom 2012” uświetnił swą obecnością zarząd Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga na czele z Orestem Kłajnykiem, prezesem regionalnego działu. Spotkanie artystyczne prowadził prezes „Skrzydeł” Władysław Maławski. O oprawę muzyczną zadbała Katarzyna Tkaczuk. Na sali panowała niezwykle przyjazna atmosfera, która sprzyjała miłym rozmowom.

 

Dla zgromadzonych na wystawie dzieciaków, członkowie Lwowskiego Klubu Młodych Artystów „Skrzydła” przeprowadzili szkolenie plastyczne. Walentyna Bezłuzko do muzeum przyprowadziła babcia. Dziecko chore jest na porażenie mózgowe i potrzebuje poważnej rehabilitacji.

Władysław Maławski

 

Obejrzyj galerię:

Wystawa artystyczna „Skrzydła dzieciom 2012”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X