Ruszyła budowa Domu Miłosierdzia we Lwowie Wmurowanie kamienia węgielnego (Fot. Konstanty Czawaga)

Ruszyła budowa Domu Miłosierdzia we Lwowie

16 czerwca na Zboiskach we Lwowie odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod Dom Miłosierdzia im. św. Brata Alberta przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przewodniczył arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki.

Proboszcz ks. Andrzej Jagiełka CR powiedział, że od 10 lat parafia dokładała także starań o miejsce przy kościele pod Dom Miłosierdzia.

Wmurowanie kamienia węgielnego (Fot. Konstanty Czawaga)

„Wyrażam radość z powrotu braci po 70 latach do Lwowa – powiedział dla Kuriera brat starszy albertynów Franciszek Grzelka. – Budowa rozpoczęła się w styczniu br. Mamy nadzieję że z Bożą pomocą i kompetentną pracą ludzi zakończy się ona w Roku Miłosierdzia, który ogłosił Ojciec Święty Franciszek. Planowane jest, że będzie tu przytulisko dla 30-40 bezdomnych, kuchnia dla ubogich dla ok. 300 osób, łaźnia i w planie przyszłym są również warsztaty dla bezdomnych, którzy tutaj będą mieszkali, tak aby to była pewna pomoc dla bezdomnych tak jak to uczył nas brat Albert. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji tego dzieła” – wezwał zakonnik.

Konstanty Czawaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X