Rozpoczęcie roku szkolnego w Łanowicach

1 września Szkoła Początkowa w Łanowicach otworzyła swe drzwi dla uczniów. Wszystkie przygotowania do obowiązujących zasad bezpieczeństwa zostały poczynione.

W tym roku szkolnym do pierwszej klasy przyszło trzynaścioro dzieci z miejscowych polskich rodzin. Ogółem do szkoły uczęszcza 40 uczniów w klasach od pierwszej do czwartej. Po czterech latach nauki w tej miejscowości dzieci kontynuują naukę w sąsiednich Pianowicach.

Na uroczystość pierwszego dzwonka gościnnie przybył konsul RP Rafał Kocot, który pogratulował dzieciom rozpoczęcia roku szkolnego i przekazał pierwszoklasistom plecaki z wyposażeniem niezbędnym dla rozpoczęcia nauki ufundowane przez Kancelarię Premiera RP.

Dyrektor szkoły Maria Staszczyszyn podkreśliła, że szkoła jest gotowa do rozpoczęcia roku szkolnego w warunkach pandemii.

– Mamy antyseptyk przy wejściu do szkoły i w każdej klasie, są ręczniczki papierowe i mydło, przygotowaliśmy również klasy, gdzie dzieci siedzą pojedynczo.

– Moim wielkim pragnieniem jest aby rok szkolny wyglądał tak jak zazwyczaj. Ale gdyby okazaliśmy się w tzw. czerwonej strefie, to będziemy zmuszeni iść na kwarantannę, ale to już będzie decyzja władz – dodała Maria Staszczyszyn.

Dzieci wesoło rozpoczęły rok szkolny i miejmy nadzieje, że nic im nie przeszkodzi w nauce.

Aleksander Kuśnierz
Fot. Aleksander Kuśnierz
{gallery}gallery/2020/1_dzwonek_Lanowice{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X