Początek roku szkolnego w polskiej szkole w Strzelczyskach Fot. Eugeniusz Sało / Kurier Galicyjski

Początek roku szkolnego w polskiej szkole w Strzelczyskach

Pierwszy dzień września zebrał uczniów Zespołu Edukacyjnego z polskim językiem nauczania im. Świętego Jana Pawła II w Strzelczyskach na uroczystość pierwszego dzwonka. Z przestrzeganiem zasad kwarantanny odbyła się skromna akademia.

Nauczycieli, uczniów i gości przywitała wicedyrektor Elżbieta Kinasz, która podkreśliła, że mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej udało się spotkać w murach szkoły.

– Ten rok szkolny będzie inny, na pewno trudniejszy. Przed nami wiele wyzwań. Przed nauczycielami, dyrekcją, rodzicami i uczniami. Zrobiliśmy wszystko, żeby nasi uczniowie byli bezpieczni w naszej szkole. Jak będzie dalej, czas pokaże – powiedziała wicedyrektor.

Życzenia uczniom złożyła również konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz.

– Życzę, abyście się nauczyli miłości do wszystkich przedmiotów, które są uczone. A przede wszystkim, abyście znaleźli wiernych przyjaciół i zawsze miło myśleli o szkole i lubili tutaj wracać – powiedziała.

Uczniowie śpiewali piosenki, a pierwszoklasiści recytowali wiersze.

Na zakończenie z rąk konsul Elizy Dzwonkiewicz każdy pierwszoklasista otrzymał plecak z wyprawką szkolną ufundowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” przy wsparciu rządu polskiego.

W Zespole Edukacyjnym w Strzelczyskach uczy się 105 uczniów. W budynku szkoły również mieści się polskie przedszkole, do którego uczęszcza 16 dzieci.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X