Rok szkolny rozpoczął się w Mościskach

Rok szkolny rozpoczął się w Mościskach

Biało-czerwone baloniki pofrunęły w niebo z rąk pierwszaków, którzy po raz pierwszy stanęli na szkolnym podwórku. W szkole średniej nr 3 w Mościskach z polskim językiem nauczania rozpoczął się rok szkolny. Msza św. w kościele Jana Chrzciciela w intencji pomyślnego roku szkolnego rozpoczęła dzień. Po nabożeństwie nauczyciele, uczniowie i rodzice udali się na szkolny apel.

– Cieszymy się bardzo, że do naszej szkoły przybyło 35 nowych uczniów. Bardzo nas cieszy to, że prawie wszyscy nasi maturzyści dostali się na studia do Polski. Jesteśmy dumni z poziomu szkoły, – powiedziała dyrektor Teresa Teterycz.

 Fot. Eugeniusz SałoŻyczenia uczniom, przede wszystkim tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, złożyła konsul RP we Lwowie Joanna Wasiak: „Mam nadzieję, ze będziecie spotykać na swojej szkolnej drodze same sukcesy. Włożycie w to dużo wysiłku, by w końcu otrzymać to o czym marzycie. Wszystkim życzę dużo sukcesów, powodzenia, a nauczycielom cierpliwości i wytrwałości”.

Rodzice dziękowali nauczycielom za pracę, przypominali uczniom, że nie uczą się dla szkoły, lecz dla siebie. – Pierwszoklasistom życzymy poznania świata nauki, uczniom sukcesów w nauce, maturzystom podjęcia ważnej decyzji w wyborze drogi życiowej, nauczycielom i wychowawcom wytrwania, – życzyła Maria Maksymiw, przedstawicielka TKPZM.

Pierwszoklasiści po raz pierwszy deklamowali wierszyki, najlepsi uczniowie poszczególnych klas otrzymali listy gratulacyjne i wyróżnienia. Dyplom otrzymał także zespół „Mościskie słowiki” – wystąpił na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, a kilka piosenek przedstawiono podczas koncertu galowego. – W nagrodę otrzymaliśmy certyfikat, aparat fotograficzny oraz 3 000 złotych na rozwój zespołu – powiedziała dyrektor Teresa Teterycz.

Eugeniusz Sało
Tekst ukazał się w nr 17 (189) 17 – 30 września 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X