Rajd rowerowy im. Kazimierza Nowaka Start w Stryju

Rajd rowerowy im. Kazimierza Nowaka

Kulturalno-Oświatowe Centrum im. K. Makuszyńskiego w Stryju wspólnie z Klubem Rowerowym „Stryj-Rower-City” przygotowały „Rajd rowerowy im. Kazimierza Nowaka”. Dwudniowa impreza odbyła się w dniach 14 – 15 czerwca.

W jej ramach odbyły się dwa przedsięwzięcia: tematyczne spotkanie „Kazimierz Nowak – wybitny polski podróżnik, korespondent i fotograf” oraz sztafeta rowerowa im. Kazimierza Nowaka. Projekt był realizowany w Stryju w ramach kiermaszu „Stryj – Organik-Fest” zorganizowanego przez organizacje pozarządowe miasta.

14 czerwca 2014 roku w pomieszczeniu KOC w Stryju przy ul. Szewczenki 191 odbyło się spotkanie pt. „Kazimierz Nowak – wybitny polski podróżnik, korespondent i fotograf”, podczas którego przedstawiono multimedialną prezentację o Kazimierzu Nowaku wybitnym podróżniku, który urodził się w Stryju. Na spotkanie przybyli uczestnicy rajdu, mieszkańcy różnych miast Ukrainy (Pryłuki, Cherson, Odessa, Mikołajów, Krym). Dwujęzyczna prezentacja została przygotowana przez nauczycieli KOC im. K. Makuszyńskiego.

W drugim dniu projektu sztafeta rowerowa ruszyła szlakiem Kazimierza Nowaka ze Stryja do Morszyna. Obydwa miasta Kazimierz Nowak uwiecznił na swoich zdjęciach podczas licznych podróży.

Realizując wspólne projekty z innymi organizacjami pozarządowymi na Ukrainie, nasza placówka pozaszkolna pragnie poszerzać wiedzę o postaciach wybitnych Polaków urodzonych na terenie współczesnej Ukrainy. Realizacja w/w projektu nie byłaby możliwa bez naszych partnerów z Polski. Składamy podziękowanie Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz naszemu partnerowi medialnemu redakcji gazety „Kurier Galicyjski”.

Kulturalno-Oświatowe Centrum im. K. Makuszyńskiego w Stryju
Tekst ukazał się w nr 12 (208) za 3-17 lipca 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X