Radio WNET we Lwowie

W dniach 23 i 24 lipca br. po drodze z Kijowa do Rzeszowa naczelny redaktor Radia WNET Krzysztof Skowroński w towarzystwie Magdaleny Uchaniuk i Pawła Bobołowicza zawitali do Lwowa.

Wyjazd na Ukrainę był związany z tradycyjną letnią akcją redakcji Radia WNET odwiedzania poszczególnych miejscowości w Polsce. W tym roku postanowiono poszerzyć geografię o Kresy i zawitać w lipcu do Lwowa, a w sierpniu do Wilna.

Ze Lwowa audycje Poranku Wnet transmitowane były na żywo do Warszawy. Redaktorzy zapewnili słuchaczom spotkanie z ciekawymi ludźmi, którzy w interesujący sposób mogli opowiedzieć o różnych aspektach życia na Ukrainie. Słuchacze spotkali się z biskupem Marianem Buczkiem, prof. Wasylem Rasewyczem, redaktorem Mirosławem Rowickim i dziennikarzami Kuriera Galicyjskiego, restauratorką lwowską Beatą Pacan-Sosulską. O katedrze lwowskiej opowiedział proboszcz Jan Nikiel, sytuację wojenną na Ukrainie przybliżył żołnierz batalionu Ajdar Wołodymyr Prawosudow. Audycje prowadzone były z atrakcyjnych zakątków Lwowa – restauracji Kupoł i z pl. Katedralnego.

Było dużo informacji, dużo dobrej muzyki lwowskiej, która z pewnością zainteresuje słuchaczy w Warszawie tematyką ukraińską i udowodni, że do Lwowa warto przyjeżdżać, bo jest tu bezpiecznie i jest wiele interesujących miejsc do zwiedzania.

Krzysztof Szymański

{youtube}FsoihS9Bodg{/youtube}

Poranek WNET. 23.07.2015 (fot. Aleksy Kokorew)

{gallery}gallery/2015/poranekWnet_23.07{/gallery}

{youtube}ywCxIiPMWSM{/youtube}

Poranek WNET. 24.07.2015 (fot. Maria Basza, Aleksy Kokorew)

{gallery}gallery/2015/poranekWnet_24.07{/gallery}

{youtube}4pIexqg3aew{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X