PZPN odmówił pomocy Pogoni

PZPN odmówił pomocy Pogoni

W niezwykle trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się „Pogoń”, zarząd LKS wystosował prośbę do władz PZPN o pomoc finansową dla klubu do końca bieżącego roku. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, iż nie wesprze on lwowskiej Pogoni.

W związku z tym, z przykrością informujemy, iż od przyszłego tygodnia jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność wszystkich roczników sekcji piłkarskiej, gdyż nie mamy środków na dalsze opłacanie wynajmowanych przez nas obiektów sportowych, organizację treningów itd.

Chcieliśmy zaznaczyć, iż jedyna pomoc jaką otrzymaliśmy w bieżącym roku pochodziła od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i wystarczyła na częściowe pokrycie zadłużenia Szkółki Piłkarskiej LKS. Na nasz wniosek do MSZ nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Informacja od PZPN dotarła do prezesa klubu w trakcie jego podróży do Warszawy. W niedzielę, 30 września w Kościele Środowiska Twórczego w Warszawie, przy placu Teatralnym 20 o godz. 10:30 prezes Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów Marek Horbań, wraz z innymi przedstawicielami klubu, będzie uroczyście wręczał Panu Zbigniewowi Kurtyczowi, wicemistrzowi Polski w składzie juniorskim Pogoni z 1937 roku odznakę Członka Honorowego Klubu.

 

www.pogon.lwow.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X