Puchar Henri Delaunay we Lwowie!

Puchar Henri Delaunay we Lwowie!

23 maja br. główna nagroda Mistrzostw EURO 2012 zawitała do Lwowa. W południe na Ratuszu, w gabinecie mera miasta Andrija Sadowego, odbyła się oficjalna prezentacja pucharu dla mediów.

 

Na prezentację, oprócz gospodarza miasta, przybył gubernator lwowski Mychajło Kostiuk, działacze lwowskiego sportu i legendy lwowskiego footballu Stepan Jurczyszyn i Igor Kulczycki. Witając przybyłych licznie dziennikarzy Andrij Sadowyj powiedział: „Dziś Lwów ma swój szczególny dzień. Za kilka chwil puchar o którym marzyliśmy, o którym śniliśmy, ukarze się nam. Mamy też możliwość zobaczyć ten puchar na znaczku pocztowym, wydanym specjalnie z tej okazji przez Pocztę Ukrainy. Gdyby nie było Kulczyckiego i Jurczyszyna – legend lwowskiej piłki nożnej, nie było by dziś tego pucharu i nie byłoby EURO 2012 we Lwowie”.

Gubernator Kostiuk dodał: „Minęło pięć lat dobrej roboty, pięć lat oczekiwania i ta nagroda za nasz wysiłek jest przed nami. Cieszę się, że mogę być tu z Wami, z mieszkańcami naszego miasta, na tej uroczystości, która zmieni wizerunek Ukrainy i Lwowa w oczach świata”.

Nastąpił moment podpisania okolicznościowych kart pocztowych, na których był znaczek wydany z okazji EURO 2012 i stemplowanie go okolicznościowym stemplem. Dyrektor lwowskiego oddziału Poczty Ukrainy Anatolij Kydysiuk zaznaczył, że ten znaczek jest rarytasem wśród kolekcjonerów. Został wydany w ilości 30 tys. sztuk i wszystkie są numerowane.

Po ceremonii okolicznościowego stemplowania znaczków nastąpił moment kulminacyjny wizyty w ratuszu – wniesienie Pucharu Henri Delaunay do gabinetu. W pomieszczeniu zrobiło się jeszcze jaśniej od trzaskających fleszy, gdy dwóch młodych piłkarzy w strojach drużyny Ukrainy wyniosło srebrny puchar i ustawiło go na podium.

 

Dalej nastąpiła chwila na pozowane zdjęcia oficjalnych gości przy pucharze, a potem Andrij Sadowyj zaproponował wszystkim chętnym by zrobili sobie zdjęcie z trofeum EURO 2012. Takie zdjęcie to pamiątka na lata i dla potomków.

Dalej Stepan Jurczyszyn i Igor Kulczycki wynieśli puchar przed ratusz i po improwizowanym tańcu na melodię piosenki „Wierzymy, we Lwowie będzie Euro” w wykonaniu zespołu „Pohulanka” trofeum zostało umieszczone na aucie, skąd udało się pod lwowski Teatr Opery.

 

Tu, stojąc na specjalnym podium, stało się tłem do zdjęć pamiątkowych dla mieszkańców Lwiego Grodu i licznych turystów. Dalej Puchar będzie wędrował po miastach Ukrainy, aby 1 lipca znaleźć swego nowego właściciela na stadionie w Kijowie.

Krzysztof Szymański


Obejrzyj video:

Puchar Henri Delaunay we Lwowie!


Obejrzyj galerię:

Główna nagroda EURO 2012 we Lwowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X