Propozycja przesunięcia pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie Fot. zbruc.eu

Propozycja przesunięcia pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie

Podczas posiedzenia komisji ds. transportu, komunikacji i mobilności miejskiej we Lwowie zaproponowano przesunięcie pomnika Adama Mickiewicza o 1,5 metra. Odpowiednia propozycja została rzedstawiona przez dyrektora wydziału mobilności miejskiej i infrastruktury ulicznej Lwowa Olega Zabaryłę.

8 maja „Lvivavtodor” przedstawił kilka opcji poprawy potoków ruchu wokół placu Adama Mickiewicza. W jednym z wariantów proponuje się przesunięcie pomnika Adama Mickiewicza, znajdującego się w centrum miasta.

– (…) Czwarta opcja byłaby dobra na tle wszystkich poprzednich. Zapewnia dwa pasy od opery oraz trzeci pas dla autobusów. Zaproponowano jeszcze dwa pasy ruchu w kierunku prospektu Swobody, które mogłyby powstać, gdyby pomnik Adama Mickiewicza został przesunięty o 1,5 metra. Ale to jest zabytek o znaczeniu narodowym (…) Przeanalizowaliśmy to z naszego punktu widzenia, od strony transportu, ale wciąż jest wiele punktów prawnych – powiedział Oleg Zabaryło.

Na stronie Lwowskiej Rady Miejskiej wytłumaczono, że pomnik Adama Mickiewicza nie będzie przesuwany. Chodzi o skrócenie chodnika przy pomniku o 1,5 metra.

Przypomnijmy, że we Lwowie planują przebudowę placu Adama Mickiewicza, zostanie zlikwidujna część strefy dla ruchu transportowego. Przed pomnikiem powstanie jeden pas jako dodatkowy, a zamiast niego, gdzie jest parking i śmietniki, zostanie urządzony deptak. Pod placem ma być wybudowany podziemny parking.

źródło: tvoemisto.tv

Pod pomnikiem Adama Mickiewicza we Lwowie powstanie podziemny parking

X